Ağ Tabaka Nedir ? Ne Demek ?

Ağ Tabaka Kelime Anlamı Nedir ?

1-)retina Göz yuvarlarının iç yüzeyinde görme sinirinin yayılması ile beliren, ışığa duyarlı, ağımsı bölüm, retina Tıb: Görme sinirlerinin göz yuvarlağı içinde dağılmasından meydana gelen zar


2-)Açınmak işi.


3-)Göz yuvarlarının iç yüzeyinde görme sinirinin yayılması ile beliren, ışığa duyarlı, ağımsı bölüm, retina.


4-)Göz yuvarının en içte bulunan ışığa duyarlı tabakası. Biri göz yuvarının gerisini çevreleyen, ışık alıcı hücreler (koni ve çomak hücreleri) ve nöronları kapsayan, daha içte olan diğeri melanin taneciklerini kapsayan pigmentli çift kat epitel astardan oluşan tabaka. Retina.


5-)Göz yuvarlağının en içteki görmede işlev gören ve dıştan içe doğru; pigmentli epitel kat, çubuk ve koni biçimli hücreler kat, dış sınırlayıcı zar, dış çekirdekler kat, dış pleksiform kat, gangliyon hücreleri, optik sinir uzantıları kat ve sınırlayıcı zar katlarından oluşan, tunika interna bulbi adı da verilen sinirsel tabakası, retina.


6-)Gözde en iç kısımda bulunan, ışığa duyarlı hücrelerin, duyu sinirlerinin ve pigmentlerin bulunduğu, çift katlı tabaka, retina.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Retina.
Fransızcası Fransızca
Rétine
Latincesi Latince
Rete: ağ

Sizde içinde Ağ Tabaka kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Ağ Tabaka kelimesi anlamı 1 defa okunmuştur. [184244] Ağ Tabaka kelime anlamı, Ağ Tabaka nedir, Ağ Tabaka ne demek, Ağ Tabaka sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş