Ahmet Şık Kimdir ?

Ahmet Şık Biyografisi

Ahmet Şık Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Ahmet Şık : Ahmet Şık gazeteci
1970 yılında Adana'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Mesleğe, üniversitenin birinci sınıfında Milliyet gazetesinde stajer muhabir olarak başladı. 1991 ve 2007 yılları arasında Cumhuriyet, Evrensel ve Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta dergisinde muhabir, Reuters haber ajansında foto muhabir olarak çalıştı.
2005 yılında Radikal gazetesinde çalışırken, Doğan Grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkarıldı. Sonrasında çalışmaya başladığı Aktüel dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.
Radikal gazetesinden çalışma arkadaşı Ertuğrul Mavioğlu ile birlikte yazdığı Kontrgerilla ve Ergenekon'u Anlama Kılavuzu ve Ergenekon'da Kim Kimdir? kitaplarında "Ergenekon Soruşturması'nın gizliliğini ihlal ettiği" iddiasıyla yargılanıyor.
3 Mart 2011 tarihinde, Ergenekon Soruşturması kapsamında evinde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'ndeki odasında yapılan arama sonrasında gözaltına alındı. Gözaltında iki gün kaldıktan sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Avukatı Bülent Utku, son zamanlarda hazırladığı ve İmamın Ordusu ismini vermeyi düşündüğü kitabı nedeniyle gözaltına alındığını ileri sürdü. 6 Mart 2011'de tutuklanarak gazeteci Nedim Şener ile birlikte Metris Cezaevi'ne gönderildi.
ESERLERİ:
•Ergenekon'da Kim Kimdir? (Ertuğrul Mavioğlu ile birlikte)
•Kontrgerilla ve Ergenekon'u Anlama Kılavuzu (Ertuğrul Mavioğlu ile birlikte)
HABER
Nedim Şener ve Ahmet Şık tahliye edildi
12 Mart 2012
Şener ve Şık'ın tahliye gerekçeleri, suç vasıflarının değişme ihtimali ve tutuklu kaldıkları süre...
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv davası kapsamında tutuklu yargılanan Nedim Şener, Ahmet Şık, Şait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyesine karar verdi.
"Odatv" davası kapsamında tutuklu olarak yargılanan gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyelerine karar verildi.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyelerine "suç vasfının değişme ihtimali" ve "tutuklu kaldıkları süreyi göz önüne alarak" kararlaştırdı.
Mahkeme heyeti, Şener, Şık, Çakır ve Musluk'un tahliyeleri yönündeki karara gerekçe olarak, "suç vasfının değişme ihtimali" ve "tutuklu kaldıkları süre"yi gösterdi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Ahmet Şık Özgeçmişi

Ahmet Şık Hayatı

Sizde Ahmet Şık ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Ahmet Şık biyografisi 78 defa okunmuştur. [5678]