Alaattin Ceceli Kimdir ?

Alaattin Ceceli Biyografisi

Alaattin Ceceli Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Alaattin Ceceli : Alaattin Ceceli işadamı
1930 Yılında Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde doğdu. 9 yaşında Ankara’ya geldi. İlkokul birinci sınıfa Kayaş İlkokulu'nda başladı. Ondan sonra yine Atkaracalar’a döndü. Ortaokulu Ankara’da Dördüncü Ortaokul'da okudu. İş hayatına 9 yaşında Kayaş’ta testiyle su satarak başladı. Liseyi Ankara Gazi Lisesi’nde tamamladı. Liseden sonra askere gitti. Lisede ve üniversitede okurken çıraklık yaptı. Simit sattı. Askerlik dönüşü Hukuk Fakültesi’ne başladı. Somyacılık yapan bir akrabasının yanında çıraklık yaparken işi öğrendi. Oradan demir işine geçti. Bu arada kendi işini kurdu. İş hayatı ile okul birlikte gitmeyince okulu bıraktı.
1975 yılında Alaeddin Ceceli ticarethanesinin şirketleşmesi ile ortaya çıkan Ceceli Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. demir çelik ürünlerinin ticareti ve demir çeliğe dayalı sınai faaliyetlerini sürdürüyor. Emek Boru markası ile su borusu üretimi yapıyor. Ayrıca Ceceli Okulları ile eğitim sektöründe hizmet veriyor.
Sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerinde etkin görevler yürüten Ceceli, Türk Ocakları Genel Merkezi Danışma Kurulu Üyesi.
HABER
Yeni Eğitim Yılında Ceceli Özel Okulları
Haber Ankara 2015-09-03
Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız iyi yetişmeliler. Her çocukta bir lider saklıdır sözüne inanan ve demir-çelik sektöründe çok saygın bir yeri olan Ceceli Grup’un kurucusu Alaaddin Ceceli adına kurulan özel okul işte bunun için oluşturuldu ve giderek gelişti.
Bugün Ceceli Okulları Keçiören, Çayyolu ve Sincan kampüslerinde eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Yeni başlayacak eğitim-öğretim yılında Ceceli Özel Okulları kalitesinden hiçbir ödün vermeden, uzman öğretmenlerle beraber çalışmaya devam ediyor. Bu dönem için % 15 erken kayıt indirimi yapan okul, TEOG’un başarılı öğrencilerine de tam burs imkânı sunuyor. Ceceli özel okulu Ceceli’de ki Eğitim Olanakları Ceceli Özel Okulları’da uzman öğretmenlerin verdiği öğretimin yanında eğitim bir bütündür denerek benimsenen sanat ve spor çalışmalarına büyük ağırlık veriliyor. Öğrenciler ilgi alanlarına göre öğretmenlerinin gözetiminde basketbol, voleybol, okçuluk, jimnastik, güreş, futbol gibi sporlarla uğraşabiliyorlar. Sanat alanında ise Çoklu Zeka Kuramının rehberliğinde sanatın bütün zeka gelişimine yardımcı olduğu biliniyor ve Ceceli Okullarında her öğrenci kendini nasıl rahat ifade edebiliyorsa onunla devam ediyor. Yabancı Dil Eğitimi ise zaten en önemli konulardan biri. İngilizce olabilecek en iyi şekilde, ana dili İngilizce olan eğiticilerle birlikte, 13 yıllık bir bütün olarak ele alınıyor. 4. sınıfta ikinci dil ve isteğe bağlı olarak üçüncü dil eğitimi başlıyor. Japonca, Almanca, İtalyanca ve Arapça seçilebiliyor. Oxford Quality School seviyesinde olan yabancı dil dersleri öğrencileri dünyaya açıyor.
Yazları Malta ve İngiltere’deki anlaşmalı dil okullarına katılabilen öğrenciler kışın 5. ve 6. sınıf olarak Kıbrıs’taki dil okuluna da gidebiliyorlar. Özel okul kavramında bir fark yaratan Ceceli Özel Okullarını ceceli.k12.tr/ formatıyla internet sitesinden daha ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Alaattin Ceceli Özgeçmişi

Alaattin Ceceli Hayatı

Sizde Alaattin Ceceli ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Alaattin Ceceli biyografisi 160 defa okunmuştur. [6799]