Alenen Nedir ? Ne Demek ?

Alenen Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Açikça, Herkesin Gözüönünde, Göz Göre Göre.


2-)Açıktan açığa, herkesin gözü önünde, herkesin içinde, gizlemeden, açıkça
Örnek:Ramazan günü alenen meyveli gazoz içmeye arlanmıyor musun? H. Taner


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Publicly.
İngilizcesi İngilizce
Openly.
İngilizcesi İngilizce
İn public.
İngilizcesi İngilizce
Avowedly.

  • 6-Öğretmenleri ve idarecileri hem Alenen hem sosyal medya üzerinden tehdit etmek " Beş yıl önce kurulan okullarında daha önce böyle bir olayın yaşanmadığını kaydeden Piet van Dijk, buna karşın okullarında eğitim gören 30 ' dan fazla farklı etnik kökenden toplam 670 öğrenciye daha iyi bir gelecek sahibi olmaları için Hollandaca konuşmalarını teşvik edici uygulamalarının olduğunu kaydetti " Burası bir devlet okulu.
  • Yasama, yürütme ve yargı erkleri arasında Alenen yapılan tartışmalar üzerine sivil toplum kuruluşları, siyasi ve dini liderler tüm tarafları uyaran açıklamalarda bulunmuştu.
  • Fazıl Say hakim karşısına çıkacak Say, ' halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri Alenen aşağıladığı ' iddiasıyla açılan davada hakim karşısına çıkacak.
  • Piyanist ve besteci Fazıl Say hakkında, ' halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri Alenen aşağıladığı ' iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması, 18 Ekim Perşembe günü yapılacak.
  • İddianamede, Say hakkında, ' halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri Alenen aşağıladığı ' gerekçesiyle 1,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
  • Alenen ALAY EDİYORLAR Şikayet dilekçelerinde polisler şunları yazdı; ' Polis İmdat-155 hattıyla bir nevi alay etme amacı güden ve polisi pasifleştirmek, tamamen suiistimale açık bir durum yaratmak amacı güden bu uygulama, son günlerde artan polis şiddeti olaylarını kendine gerekçe göstermekte.
  • Devletin Emniyet Teşkilatını Alenen aşağılamak suçtur.
  • Bahçeli, AK Parti’nin 10 yıllık iktidarında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş esasları; Türk milletinin adı ve milli kimliği, tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ülküleri Alenen tartışıldığını kaydederek, “AKP hükümeti çıktığı gaflet ve ihanet yolunda; Habur’da teröristlere selam durmuştur.
  • maddesinde benzer şekilde, ‘silahlı faaliyet içine girmeyenler ve şiddeti Alenen teşvik etmeyenlere örgüt yöneticiliği ve üyeliğinden ceza verilmez’ düzenlemesi yapılsaydı; eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve bu maddeden atıfla tutuklu diğer Ergenekon sanığı CHP’li vekiller Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ile BDP’li vekillere de tahliye yolu açılacaktı.
  • Başbakan Erdoğan’a, “Eleştirel gazetecilere karşı hakaret davaları açmaktan, Alenen itibarlarına saldırmaktan ve eleştirel haber medyasına üsluplarını hafifletmeleri için baskı yapmaktan vazgeçin” mesajı veren komite, eleştirel yorumcuların da işlerine geri dönmeleri için izin verilmesini istiyor.

Sizde içinde Alenen kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Alenen kelimesi anlamı 6 defa okunmuştur. [230351] Alenen kelime anlamı, Alenen nedir, Alenen ne demek, Alenen sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş