Aleni Nedir ? Ne Demek ?

Aleni Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Açikça, Besbelli, Sakli Ve Gizli Yani Olmayan.


2-)Açık, ortada, meydanda, herkesin içinde yapılan
Örnek:Siz bugüne kadar zevcenizin vicdansızca ve aleni hıyanetine, edepsizliğine tahammül ettiniz. H. R. Gürpınar


3-)Açık. ~ mükâfatva?di: bkz. mükâfati'lânı, mükâfâtlımüsabaka i?lânı.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Public.
İngilizcesi İngilizce
Declared.
İngilizcesi İngilizce
Confessed.
İngilizcesi İngilizce
Overt.
İngilizcesi İngilizce
Open.
İngilizcesi İngilizce
Professed.
İngilizcesi İngilizce
To the view.

  • BDP Aleni olarak bu alçakça döngüye su taşıyor.
  • Dosya Aleni oluyor.
  • Aile değerlerinin ve Aleni dindarlığın benimsenmesiyle, AK Parti modeli; İran mollarından çok Amerikan dindarlarına benziyor.
  • Biz artık görüşmeleri açık, şeffaf, Aleni bir şekilde yapılsın diyoruz.
  • CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz Aleni duruşmanın izlenmesine engel olunmasının hukuka aykırı olduğunu belirterek, “Zaten Silivri’de hukuk beklemek anlamsızdır.
  • Karabulut ailesinin suç duyurusu üzerine hakkında dava açılan Baran’ın Aleni olmayan konuşmaları kayda alma, tehdit, şantaj, yargılamayı etkileme suçlarından 5-17 yıl hapsi istendi.
  • Tüm bunlara ilaveten, Aleni olarak kanuna aykırı hareket edilmiş olmasına rağmen, henüz İstanbul Valiliği ' nin soruşturma açtığına dair bir bilgi kamuoyuna yansımamıştır.
  • Biz karar veririz, biz bir siyasi parti ve kurumuz ve kendi işleyişimizi de kendimiz belirleriz " şeklinde konuştu İmralı ' ya gideceklerin de kendilerini kurum olarak temsil edeceğine dikkat çeken Sakık, " Pazartesinden başlayan önümüzdeki hafta içinde üç kişilik bir heyetimiz İmralı ' ya gidecek ve görüşmeleri orada sürdürecek " şeklinde bilgi verdi " PKK BARIŞIN ÖNÜNÜ TIKARSA YAKASINA YAPIŞIRIZ " Görüşmelerin açık şeffaf ve Aleni bir şekilde yapılmasını isteyen Sırrı Sakık, " Belki bir kısmını paylaşmayabilirsiniz, Ama biz Türkiye ' de barış isteyen ve bu coğrafyadaki bütün halklar görüşmelerde ne konuşup, tartıştığınızı bilmek istiyoruz.
  • Biz de artık görüşmeleri açık, şeffaf, Aleni bir şekilde yapılmasını istiyoruz.
  • İşte 6222 ' nin o maddesi Hakaret Içeren tezahürat MADDE 14- ( 1 ) Spor alanlarında veya çevresinde taraftarların grup halinde veya münferiden belirli bir kişiyi hedef veya muhatap alıp almadığına bakılmaksızın duyan veya gören kişiler tarafından hakaret olarak algılanacak tarzda Aleni olarak söz ve davranışlarda bulunmaları halinde, fiilleri daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, şikayet şartı aranmaksızın, failler hakkında onbeş günden az olmamak üzere adli para cezasına hükmolunur.

Sizde içinde Aleni kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Aleni kelimesi anlamı 61 defa okunmuştur. [189190] Aleni kelime anlamı, Aleni nedir, Aleni ne demek, Aleni sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş