Alper Altun Kimdir ?

Alper Altun Biyografisi

Alper Altun Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Alper Altun : Alper Altun (1976) 1 Ocak 1976 İstanbul doğumlu.
Üniversiteye kadarki eğitim hayatını, doğduğu Bakırköy’de tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazandı.
Ancak bu dönemde, mesleki anlamda geleceğini Haber Spikeri olarak sürdürmek istediğine karar verdi ve bu konuda kendisini geliştirmek için Haber Spikerliği eğitimi aldı.
TRT Spikerlerinden Orhan Ertanhan, Tuna Huş, Bengül Erdamar, Nedret Selçuker gibi başarılı isimlerden 6 ay kadar eğitim aldıktan sonra haberciliğe çıraklıktan başlanması gerektiğine inanarak Medya FM’de haber merkezinde staja başladı. 1,5 ay gibi kısa bir süre sonra Marmara Bölgesine yayın yapan Radyo Beyaz’da canlı yayında ilk haber bültenini sunarak haber spikerliğine başladı.
Burada 1 yıl çalıştıktan sonra, tüm Türkiye çapında yayına başlayan Radyo 7’de haber spikeri ve editörü olarak işbaşı yaptı ve 6 yıl saat başı haber bültenlerini hazırladı ve sundu, kimi zaman da muhabirlik yaptı. Aynı dönemde Kanal 7’de çeşitli programları seslendirdi.
Bu yıllarda derslere devam edemediği için okulunu yarım bırakmak zorunda kaldı ve ders devam zorunluluğu olmayan Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne başladı ve bitirdi.
2004 yılının Kasım ayında, 24 saat sadece haber bülteni veren TGRT Haber TV’de haber spikerliğine başlayınca 7 yıllık radyo haberciliği dönemi de sona erdi Alper ALTUN’un.
TGRT ‘de 2,5 yıl günde ortalama 3 saat canlı olarak devamlı haber sunan, canlı yayında çeşitli konularda çok özel konuklar ağırlayan, sayısız son dakika haberleri bildiren Alper Altun, TV haber spikerliğinde büyük bir deneyim elde etti. Sabah, Öğle ve Gece günün her saatinde haber sunmanın dışında, hafta içi Julide Ateş’in görev aldığı TGRT Ana Haber Bülteni’ni sundu hafta sonları.
Bu dönemde Uluslararası Basın Enstitüsü’nün (IPI) Boğaziçi Üniversite’sinde 10 haftalık eğitimine katıldı ve Ertuğrul Özkök, Vuslat Doğan Sabancı, Derya Sazak, Nuriye Akman, Ferai Tınç, Haluk Şahin, Ferhat Boratav, Nuri Çolakoğlu, Zeki Sözer gibi önemli isimlerden
gazetecilik ile ilgili önemli dersler aldı.
TGRT’yi satın alarak Türk medyasına adım atan News Corporation’ın dünyaca ünlü kanallarından FOX, Alper ALTUN’u da dahil etti yeni kurduğu haber merkezi ekibine. Türkiye’de yayın hayatının başlangıç tarihi olan 24 Şubat 2007’den beri FOX’da haftasonu 19 Anahaber Bültenini sunan ve hafta içi Ana haber bültenini seslendiren Alper Altun evli ve bir çocuk babası. İngilizce ve Almanca bilen Altun, THK paraşüt brövesine sahip. Tüplü dalış, Yamaç Paraşütü, kitaplar, sinema, seyahat ve internet hobileri arasında.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Alper Altun Özgeçmişi

Alper Altun Hayatı

Sizde Alper Altun ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Alper Altun biyografisi 94 defa okunmuştur. [5134]