Amip Nedir

Amip Nedir ? Amip Ne demek ?

1-)Amipler takımından, vücudunun biçim değiştirmesiyle oluşan geçici kollar veya ayaklar üzerinde sürünerek yer değiştiren, tatlı ve tuzlu sularda yaşayan bir hücreli canlı (Amoeba) Vücudun biçim değiştirmesiyle oluşan geçici kollar yada ayaklar üzerinde sürünerek yer değiştiren,tatlı ve tuzlu sularda yaşayan bir hücreli canlı Bir hücreli hayvanların kök bacaklılar sınıfına giren bir takımı


2-)Amipler takımından, vücudunun biçim değiştirmesiyle oluşan geçici kollar veya ayaklar üzerinde sürünerek yer değiştiren, tatlı ve tuzlu sularda yaşayan bir hücreli canlı (Amoeba).


3-)Kök bacaklılar (Rhizopoda) sınıfının,amipler (Amoebozoa) takımından bir cins. A.proteus tatlı sularda serbest yaşayan küçük biramip türüdür.


4-)Rhizopoda üst sınıfında, Amoebida takımında ve Tubulina alt takımında bulunan, aseksüel olarak ikiye bölünmek suretiyle çoğalan, genellikle tek bir kontraktil vakuol, veziküler özellikte bir çekirdeğe sahip ve yalancı ayaklarıyla hareket eden, birçoğu serbest yaşamlı ameboyit protozoa cinsi, Amoeba.


5-)Aseksüel olarak ikiye bölünmek suretiyle çoğalan, veziküler özellikte bir çekirdeğe sahip, yalancı ayaklarla hareket eden bir Protozoa cinsi, Amoeba.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Amoeba, ameba.
İngilizcesi İngilizce
Ameba.
İngilizcesi İngilizce
Amoeba.
İngilizcesi İngilizce
Amoebic.
Fransızcası Fransızca
Amibe

  • Pakistan'da'beyin yiyen'Amip kabusu Pakistan’ın en büyük kenti olan Karaçi’de son birkaç ay içinde en az 10 kişinin nadir görülen ”beyin yiyen” Amip nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
  • Günlük bir şey olduğunu kim inkâr edebilir listenin ? Günlüktür günlük olmasına da, Amip gibi bölünüp çoğalır.

Sizde içinde Amip kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Amip kelimesi anlamı 201 defa okunmuştur. [9765] Amip kelime anlamı, Amip nedir, Amip ne demek, Amip sözlük anlamı

Paylaş