Anlatılmak Nedir ? Ne Demek ?

Anlatılmak Kelime Anlamı Nedir ?

1-)aktarılmak, bildirilmek. // dışavurulmak, ifade edilmek.


2-)Anlatma işine konu olmak
Örnek:Sana nasıl anlatılır / Sensiz hayatın boşluğu. O. S. Orhon


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
To be told.
İngilizcesi İngilizce
To be explained.

  • Himonidis, ancak biraz çaba ve araştırma ile asıl sema ile Anlatılmak istenenin daha iyi kavranacağı tespitinde bulundu " BİZİM İÇİN EŞSİZ BİR GÖSTERİYDİ " Atina Dafni-İmitu Belediye Başkanı Mihail Stavrianudakis de " Sema töreni gösterisi ve izlediğimiz belgesel ile yüzyıllardan bu yana semanın ne anlama geldiğini ve Türkiye için neyi sembolize ettiğini anlama imkanı bulduk.
  • Neyi kastediyordu ? Seçilmişten murat kimdi ? Atanmış ile kim Anlatılmak isteniyordu ? Pek anlaşılamadı.
  • Peki, nedir programın başından beri geçen altyazılar ? Ne yapmış Emre ? Programın sunucusu “yüzüne bakın, yüzüne bakın” diye dikkat çekiyor, ne var yüzünde ? Asık surat ! Ne Anlatılmak isteniyor, yoksa bu da mı şike pazarlığı.
  • Anlatılmak istenen, her şeyin bizlerin görüşümüze dayalı olduğu elbette.
  • Söz konusu hassasiyetle devletin şeklinin cumhuriyet, başkentinin Ankara, niteliğinin de sosyal ve laik olduğu Anlatılmak isteniyorsa, bunların lüzumunun her ortaokulu bitiren farkındadır.
  • Aynı tarihlerde, azınlıklara yönelik suikastlar ( Rahip Santoro, Hrant Dink, Zirve Yayınevi katliamı ) işleniyor, Danıştay saldırısıyla, irtica tehdidinin ulaştığı boyutlar Anlatılmak isteniyordu.
  • Anlatılmak istenen düzyazıyla anlatılabiliyorsa şiire ne gerek var o zaman ? Şiir düzyazının başa çıkamadığıyla uğraşıyorsa şiir olabiliyor bana göre.
  • Haydi bu yasa düşünülürken ve teklif damdan düşer gibi verilmeden önce “eğitimciler dahil” kimsenin görüşü alınmadı, zaten aslında böylesine önemli bir konuda uzun uzadıya tartışılarak, uzlaşılarak “teklif” yerine bir “tasarı” hazırlanmalıydı, bu yapılmadı ama teklif de mi hiç konuşulmayacak yani ? Bundan sonra Türkiye’de en önemli yasalar bu yöntemle mi yapılacak, bu mudur Anlatılmak ve kabul ettirilmek istenen ? PARTİ OLMASI GEREKMEZ ! TÜSİAD görüş bildirdiği için günlerdir tabir yerindeyse “zılgıt” yiyor.
  • Ayrıca tarih öncesinin tüm bilgi ve inanç birimlerinin, diğer konularda olduğu gibi, doğum ve doğurganlık konularında da Anlatılmak istenen fikri çoğunlukla doğadan seçtiklerini ve eş görüntülerle mitolojileri çizimlediklerini çeşitli örneklerle anlatıyor.

Sizde içinde Anlatılmak kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kelime Anlamını Paylaş