Antonio di Pietro Kimdir ?

Antonio di Pietro Biyografisi

Antonio di Pietro Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Antonio di Pietro : Antonio di Pietro GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM
Dürüstlük oyunu geri tepti İtalyan Savcı Meclis Dışı
İTALYAN SEÇİMLERİNDE BİR SÜRPRİZ DAHA YAŞANDI !! BERLUSCONİ SEÇİMLERİ KAZANIRKEN, ‘TEMİZ ELLER’ YOLSUZLUK OPERASYONYLA KENDİSİYLE UĞRAŞAN ANTONİO Dİ PİETRO BARAJI AŞAMADI.. Dİ PİETRO, ‘AŞIRI DÜRÜSTLÜĞÜM NEDENİYLE, SEÇMENDEN İLGİ GÖRMEDİM’ DEDİ..
haberturk.com 16 Mayıs 2001
İtalya'da, medya imparatoru Silvio Berlusconi seçimleri kazanırken, bir zamanlar kendisiyle çok uğraşan ve hakkında davalar açan ‘Temiz Eller’ adıyla yolsuzluğa karşı açılan savaşın mimarı Antonio di Pietro, seçimlerde barajı aşamayarak hezimete uğradı. Böylece, Di Pietro'nun, 5 yaşında çobanlıkla başlayan ve başarılarla süslü engellenemeyen tırmanışı, siyasete atıldıktan 4 yıl sonra son bulmuş oldu.
Geçen pazar günü yapılan genel seçimlere, kurduğu İtalya'nın Değerleri Partisi ile tek başına bir liste ile katılma cesaretini gösteren Di Pietro, hayatının kumarını oynadı ve kaybetti. Di Pietro, oyların % 3.98'ini alarak, yani binde 2 puan farkla % 4'lük barajı aşamadı ve Senato'ya giremedi.
Ne var ki, İtalya'da seçimler, % 75'i çoğunluk, % 25'i orantıya dayanan karmaşık bir sistemle yapıldığı için, genel nispette İtalya'nın Değerleri Partisi, % 4'lük barajı kıl payı aşarak, meclise Valerio Carrera'yı sokabildi. Di Pietro ayrıca, Milano Belediye başkanlığı yarışında da sonuncu oldu. Di Pietro, ‘aşırı dürüstlüğüm nedeniyle, seçmenden ilgi görmedim’ dedi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Antonio di Pietro Özgeçmişi

Antonio di Pietro Hayatı

Sizde Antonio Di Pietro ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Antonio di Pietro biyografisi 46 defa okunmuştur. [3231]