aski kelime anlamı aski nedir aski ne demek aski sözlük anlamı aski

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

Üzerine herhangi bir şey asmaya yarar nesne // Pantolon veya giysilerin düşmesini önlemek için omuzdan aşirilan bag // Artirma, eksiltme gibi resmi iş ilanlarinin ilgili daire duvarinda belli bir zaman süresince asili durmasi // Hastahanelerde kirik kol veya bacaklarin asilarak tutturuldugu araç // Çay, kahve taşimaya yarar kahveci tepsisi, fener // Saklanmak için tavana asılmış dizi veya hevenk // Yeni yapılan yapıların çatısına, ev sahibi tarafindan usta için veya dügün arabalarina dügün sahibi tarafindan arabaci için armagan olarak asilan kumaş // Gelinin oturacagi yerin üstüne asilan süsler // Kadinlarin kullandigi altin dizisi veya zincirli mücevherat // Düğünlerde geline yakınları tarafından takılan hediye // İpek böceğinin kozasını sarması için yanına konulan çalı çırpı // Saz şairleri arasında yapılan deyiş yarışında üstün gelene verilmek için duvara asılan kumaş, tabanca gibi ödül

Kelime Dili

aski kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

aski kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen aski kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde aski kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde aski kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde aski kelime anlamı gösterilmektedir. aski nedir ? aski ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. aski kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.