Başsavcı Nedir ? Ne Demek ?

Başsavcı Kelime Anlamı Nedir ?

1-)En üst düzeydeki savcı


2-)En üst düzeydeki savcı.


3-)Yüksek Savcılar Kurulu ile birlikte bütün savcı ve savcı yardımcılarının üstü olup, suçların kovuşturulması, ceza davası açılması ve ceza davalarının yargılıklarda kesin yargı verilinceye dek izlenmesi ve cezaları yerine getirmekle görevli savcılık örgütünün başı.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Attorney general.
İngilizcesi İngilizce
Attorney at law.
İngilizcesi İngilizce
Chief prosecutor.
İngilizcesi İngilizce
General attorney.
Fransızcası Fransızca
Procureur près la cour de cassation

  • Mısır ' da derin çatlak Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ' nin dün yeni anayasal düzenlemeler çerçevesinde Başsavcı Abdülmecid Mahmud ' u görevden alıp yerine Talat İbrahim ' i ataması Mısır ' da tepkilere neden oldu Tahrir’de yapılan gösteriye, cumhurbaşkan adaylarında Amr Musa, Hamden Sebbahi ve Muhammed El Baradey katıldı.
  • Mısır ' da derin çatlak ! MISIR Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ' nin dün yeni anayasal düzenlemeler çerçevesinde Başsavcı Abdülmecid Mahmud ' u görevden alıp yerine Talat İbrahim ' i ataması Mısır ' da tepkilere neden oldu.
  • Cumhurbaşkanı Mursi ' nin, Başsavcı Mahmud Abdülmecid ' i görevinden alması ve anayasa yazımı tamamlanıp yeni bir hükümet kurulana kadar kararlarının yargıdan bağımsız olacağını açıklaması üzerine olağanüstü toplanan Hakimler ve Savcılar Kulübü, " Mursi kararlarını çekene kadar iş bırakma " çağrısında bulunmuş, Tanta, Giza, Aksar ve Kahire ' deki bazı mahkemeler bu doğrultuda iş bırakma eylemleri yapmıştı.
  • Liberman ' ın istifa nedeninin Başsavcı Yehuda Weinstein ' ın kendisi hakkındaki suçlamaları olduğu belirtildi.
  • Başsavcı Wolfgang Meier de zanlının bugün tutuklama istemiyle hakim karşısına çıkarılacağını ifade etti.
  • Başsavcı Pşonka, 1996 yılında suikasta uğrayan ve eşi ile birlikte hayatını kaybeden milletvekili Şerba cinayetinde, eski Başbakan Timoşenko ' nun azmettirici olduğunu ve Başsavcılığın bu durumu Timoşenko ' ya bildirdiğini belirtti.
  • Bulgaristan Başsavcı Yardımcısı Borislav Sarafov, saldırganın 6 yıla kadar hapis cezası alabileceğini ifade etti.
  • Paris ' teki infaz ile ilgili Başsavcı açıklaması Paris ' te öldürülen 3 kadının soruşturulmasına ilişkin açıklama yapan Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, cinayetlerle ilgili gözaltına alınan Ömer Güney isimli şahsın ' baş zanlı ' olduğunu bildirdi.
  • Başsavcı François Molins : Suikastte tek silah kullanıldı.
  • Başsavcı Jesus Murillo Karam, yaşları 16 ile 30 arasında değişen 6 kişinin suçlarını itiraf ettiğini açıklayarak, topladıkları tüm deliller doğrultusunda olayı aydınlatacaklarını belirtti.

Sizde içinde Başsavcı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Başsavcı kelimesi anlamı 2 defa okunmuştur. [191622] Başsavcı kelime anlamı, Başsavcı nedir, Başsavcı ne demek, Başsavcı sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş