Bakanı Nedir ? Ne Demek ?

Bakanı Kelime Anlamı Nedir ?

Bu kelime ile ilgili anlam bulunamadı !

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Secretary of state for

  • ' Ortak vizyonumuz var ' Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Yunanistan ile Türkiye arasındaki farlılıkların ortak vizyon ile çözülebileceğini söyledi.
  • Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Yunan mevkidaşı Dimitris Avramopulos, başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
  • Brüksel ' de, NATO Savunma Bakanları Toplantısı çerçevesinde Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile bir araya gelen Yunanistan Savunma Bakanı Panos Panayotopulos, Türk mevkidaşı ile doğrudan ve samimi olarak konuşarak, hangi noktada anlaştıklarını ve hangi noktada anlaşamadıklarını birbirlerine söyleme kararı aldıklarını açıkladı.
  •          Genişleme Komiseri Füle, Türkiye ' yle katılım müzakerelerini destekleme hedefiyle başlattıkları pozitif gündeme verdiği güçlü destek nedeniyle AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ' a teşekkür etti.
  • İngiliz hükümetinin İskoçya Bakanı Michael Moore ile İskoçya ' daki bölgesel hükümetin Başbakan Yardımcısı Nicola Sturgeon yaptıkları ortak açıklamayla, referanduma ilişkin " önemli ilerleme kaydedildiğini " bildirdi.
  • ' Türkiye ve Suriye buna hazır ' Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Federasyon Konseyi ' nde konuştu : BM Antlaşması ' ndaki temel prensiplerin farklı yorumlanması, dünya düzeni için tehlike oluşturuyor.
  • Füze kalkanı projesi, NATO ' yla ilişkilerimizin temel testi olacak " Türkiye ve Suriye ' nin buna ( doğrudan iletişime ) hazır olduğunu biliyorum "   Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM Antlaşması ' ndaki temel prensiplerin farklı ve özgürce yorumlanmasının, dünya düzeni için tehdit oluşturduğunu belirtti.
  •   Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Parlamentosu Üst Kanadı Federal Konsey ' de yaptığı bilgilendirme konuşmasında, Suriye krizi, İran ' ın nükleer programı, Gürcistan seçimleri, Türkiye-Suriye sınırındaki gelişmeler ve Rusya-NATO ilişkileri konularında açıklamalarda bulundu.
  • Almanya Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada, sünnetin doktorlar tarafından tıbbi kurallara uygun olarak yapılmasını öngören yeni yasal düzenlemenin kabul edildiğini belirterek, " Yeni yasal düzenlemeyle Yahudiler ve Müslümanlar çocuklarını sünnet ettirmeye devam edebilecek " dedi.
  • Davutoğlu, Samaras ile görüştü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Atina temasları çerçevesinde Yunanistan BaşBakanı Antonis Samaras ile görüştü.

Sizde içinde Bakanı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kelime Anlamını Paylaş