Bakkal Nedir ? Ne Demek ?

Bakkal Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Temel Tüketim Ve Gida Maddelerinin Satildiği Küçük Yer, Ticarî Işletme Niteliği Taşimayan Küçük Çapli Aliş-Veriş Merkezleri.


2-)Yiyecek, içecek vb. maddeleri perakende olarak satan kimse
Örnek:Arkadaşlarımızdan Ethem de gitti, babası gibi bakkal oldu. M. Ş. Esendal


3-)Bu maddelerin satıldığı dükkân.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Grocer.
İngilizcesi İngilizce
Grocery.
İngilizcesi İngilizce
Groceteria.
İngilizcesi İngilizce
Grocer's.
İngilizcesi İngilizce
Grocery shop.
İngilizcesi İngilizce
Grocery store.
İngilizcesi İngilizce
Convenience store.
İngilizcesi İngilizce
Small dealer.

 • Bakkal osman bey amca.
 • Durumun devamlı kendi aleyhlerinde geliştiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, " Koç bile Bakkal olarak sektöre girip zamanla gelişerek adını bugünlere getirdi.
 • Türkiye’nin bu durumdan kar değil zarar edeceğine dikkat çeken Palandöken, şunları söyledi :   ‘Gün geliyor cebinizde bozuk paranız olmuyor, Bakkal sizi tanıdığı için parayı bile sorun etmiyor ama büyük marketlerde böyle bir şeyin olması neredeyse imkansız.
 • Örneğin Koç Bakkal olarak sektöre girip zamanla gelişerek adını bugünlere getirdi.
 • BakkalIM HEP VARDI, HEP VAR OLACAK İstanbul Bakkallar Odası Başkanı İsmail Keskin de, ‘Biz Bakkal esnafı olarak hep sabrediyoruz.
 • Asıl haksız rekabet büyük sermayelerle, AVM’lerle, hipermarketlerle, küçük ölçekli işletmeleri ve Bakkal esnafını yan yana koymaktır, yan yana getirmektir " dedi.
 • Türkiye’deki Bakkal sayısı ile AVM, Gross ve Hipermarket sayısı kıyaslandığında pazar payında etkili bir düşüş yaşanmadığını söyleyen Keskin, " Türkiye’de AVM sayısı 350’ye yakınken diğer tarafta 250 bin Bakkal esnafı kayıtlarımızda yer alıyor.
 • Türkiye genelindeki Bakkal esnafının bu sürece çok başarılı şekilde uyum sağladığını dile getiren Palandöken, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihte de bu durumun, esnaf açısından olumsuz bir durum oluşturmayacağını belirttiğini anımsattı.
 • Düzenlemenin yürürlüğe girdiği yaklaşık 1,5 ay içerisinde birkaç inceleme işlemi dışında Bakkal esnafı açısından olumsuzluk yaşanmadığına dikkati çeken Palandöken, “AB ' ye uyum yasaları kapsamında Bakkalların yumurta satışı yüzde 100 ' e yakın başarılı oldu” diye konuştu.
 • " Bakkal amca " AB ' ye uydu AB uyum yasalarının devreye girdiği 1 Ocak ' tan bu yana Türkiye ' de hiçbir Bakkala ceza kesilmedi.
 • Onbinlerce Bakkal ve büfe için ' 1 Nisan ' uyarısı Alkol ve tütün satanların 1 Nisan’a kadar Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kuruluna ( TAPDK ) başvurarak yıllık 40 ila 3 bin lira arasında süre uzatım ücreti ödemesi gerektiği hatırlatıldı.

Sizde içinde Bakkal kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bakkal kelimesi anlamı 250 defa okunmuştur. [19340] Bakkal kelime anlamı, Bakkal nedir, Bakkal ne demek, Bakkal sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş