Beyaz Nedir

Beyaz Nedir ? Beyaz Ne demek ?

1-)Yumurta akı, Müsveddenin temize çekilmesi.(Aynada saçıma baktıkça, beyaz kıllar bana diyorlar: "Dikkat et!" İşte o beyaz kılların ihtariyle vaziyet tavazzuh etti. Baktım ki; çok güvendiğim ve ezvakına meftun olduğum gençlik elveda diyor ve muhabbetiyle pek çok alakadar olduğum hayatı dünyeviye sönmeğe başlıyor ve pekçok alakadar ve adeta aşık olduğum dünya, bana "Uğurlar olsun" deyip, misafirhaneden gideceğimi ihtar ediyor. L.), Aklık, beyazlık, Aydınlık, AGARR, Beyaz ırktan olan kimse, Bu renkte olan, Bu renkte olan:"Müdür, arkasına beyaz bir gömlek giymiş, ellerini de göbeğinin üstünden kavuşturmuş." M. Ş. Esendal, Ak, kara karşıtı, Beyaz ırktan olan kimse:"Agni'nin iki kızı var, biri beyaz, biri siyah." H. R. Gürpınar, Baskıda normal karalıkta görünen harf çeşidi,


2-)Ak, kara, siyah karşıtı.


3-)Bu renkte olan
Örnek:Müdür, arkasına beyaz bir gömlek giymiş, ellerini de göbeğinin üstünden kavuşturmuş. M. Ş. Esendal


4-)Irktan olan kimse


5-)Baskıda normal karalıkta görünen harf çeşidi.


6-)Beyaz ırktan olan kimse


7-)Kar rengi, ak.


8-)Mec. Temiz, lekesiz.


9-)1. ak, en açık renk. 2. aydınlık. 3. deri rengine göre bir insan ırkı. 4. yumurta akı. -mahalli yerlerde kadın adı olarak kullanılmakladır.


10-)Aklık, beyazlık.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
White.
İngilizcesi İngilizce
Hoar.
İngilizcesi İngilizce
White part.
İngilizcesi İngilizce
Heroin.
İngilizcesi İngilizce
Leuco-.
İngilizcesi İngilizce
White person.
İngilizcesi İngilizce
Snow.
İngilizcesi İngilizce
Fair-skinned.
İngilizcesi İngilizce
Blank paper.

  • Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Tommy Vietor, yazılı açıklamasında, ABD yönetiminin attığı adımların, İran'ın ekonomisi üzerinde'eşi benzeri görülmemiş'bir baskı yarattığını belirtti.
  • Beyaz Saray kaynaklarının verdiği bilgilere dayandırılan haberde, bu yakınlaşmanın nedeninin"Suriye'deki iç ihtilafın bölgesel bir savaşa dönüşme olasılığı"olduğu belirtildi.

Sizde içinde Beyaz kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Beyaz kelimesi anlamı 95 defa okunmuştur. [227229] Beyaz kelime anlamı, Beyaz nedir, Beyaz ne demek, Beyaz sözlük anlamı

Paylaş