Bihaber Nedir ? Ne Demek ?

Bihaber Kelime Anlamı Nedir ?

1-)habersiz, bilgisiz.


2-)Habersiz, bilgisiz
Örnek:Kimisi maişet derdine düşmüş / Rahattan bihaber. C. S. Tarancı


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Oblivious.
İngilizcesi İngilizce
Unaware.
İngilizcesi İngilizce
İgnorant.
İngilizcesi İngilizce
Uninformed.
İngilizcesi İngilizce
Unaware of.
İngilizcesi İngilizce
İgnorant of.

  • Birkaç nesil sanatçının çabalarıyla oluşmuş olan modern kültürden en iyi ihtimalle Bihaber olmak veya en kötü ihtimalde bunu yadsımanın ardında tabi ki pek çok sebep var” dedi.
  • Zamansız, çelişkili ve işgal ettiği makama yakışmayan açıklamalarının ötesinde Türk Futbolunun en hassas kurumlarından birinin başındaki bir kişiye yakışmayan ve Türk Futbolunun marka değerini hiçe sayarcasına tarafsızlık ilkesinden Bihaber olan bu zatın, acilen ’kendisinin de farkında olduğu üzere’ layık olmadığı bu görevden ivedilikle ayrılmasını ya da gerekli makamlarca ilişiğinin kesilmesini, talep ediyoruz.
  • Ama en azından biftek konusunda dünyada bir numara olmalarına rağmen, etin terbiyesinden Bihaber olan Arjantinlilere ( bu konularda bilgisi görgüsü herkesin malumu olan ) Ahlakçı Niyazi üstadımız, kırmızı şarapta biftek nasıl marine ediliri öğretebilir, böylelikle halkımızın bu hususta biraz olsun gözü, gönlü, dimağı açılır.
  • O kadar hızlı oldu ki, Başbakan Tayyip Erdoğan kendi ulusuna, harekât sürüyor diye seslenirken, onun seslenişinden Bihaber olan diğer uluslar harekâtın bittiğini öğrenmişti.
  • Türkiye’nin dört bir yanından bunca insanı bir araya getiren duygudan Bihaber halkımız, ve pek bi muhterem siyasetçilerimizin gözünde yine marjinal gruplar ( ! ) olarak kabul edileceğimiz gerçeğini bilsek de, haykırmıştık meydanlarda : “Sağlık haktır, satılamaz !.
  • Mahsun Kırmızıgül benzeri insansız ve sinema sanatından Bihaber heveslilerin yönetmen sıfatı aldığı bu ülkede magazin seviyesindeki haberleriyle gündemi dolduranların şimdi harekete geçmeleri gerekir.
  • İyi mi yapıyor ? O da bunu yaparak kadınlara yaranmaya çalışmıyor mu ? Ben en azından dürüstüm demeye getirmiyor mu ? Ben de diyorum ki, boşuna kendinizi yormayın arkadaşlar ! Nasıl olsa doğruyu söyleyen bir Allah ' ın kulu bile yok ! Biz bunu bilmiyor muyuz ? Vivet Kanetti ' nin dediği gibi aşk yazarlarının gerçek hayatta birlikte oldukları kadınlara karşı nasıl davrandıklarından Bihaber miyiz ? Değiliz.

Sizde içinde Bihaber kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bihaber kelimesi anlamı 5 defa okunmuştur. [191861] Bihaber kelime anlamı, Bihaber nedir, Bihaber ne demek, Bihaber sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş