boğma kelime anlamı boğma nedir boğma ne demek boğma sözlük anlamı boğma

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

İncir, dut, kuru üzümün mayalandıktan sonra ilkel araçlarla damıtılmasıyla elde edilen, alkol derecesi düşük bir tür rakı Boğmak işi SE'T DE'Z ZE'T SE'B ZERD ZEVT Peşpeşe yapmak, bir kimseyi bir şeyin fazlasına eriştirmek veya uğratmak Fazla yakıt, motoru çalışmaz duruma getirmek Bunaltmak Tamamıyla kaplamak, sarmak Uygun düşmemek Bir durumu başka bir durum yaratarak örtmeye çalışmak Bir canlıyı, soluk almasına engel olarak öldürmek Tamamıyla kaplamak, sarmak:"Ampulün kör ışığı, dükkânı alaca bir loşluğa boğmuştu." M. Yesarî Peşpeşe yapmak, bir kimseyi bir şeyin fazlasına eriştirmek veya uğratmak:"Güllü'nün boynuna sarılan Cemile, kadının hafif çilli, tombul yanaklarını öpücüklere boğdu." O. Kemal Silik bir duruma getirmek, bastırmak:"Galiba bunları dinlememek, duymamak için konuşuyorum; seslerini boğmak, bastırmak için durmamacasına gevezelik ediyorum." R. H. Karay El, ip vb. ile bir şeyi çepeçevre sıkmak Bir canlıyı, soluk almasına engel olarak öldürmek:"Zavallıyı az kalsın gırtlağından yakalayıp boğacaktı." Y. K. Karaosmanoğlu Motorlu taşıtlarda fazla yakıt, motoru çalışmaz duruma getirmek Bir durumu başka bir durum yaratarak örtmeye çalışmak:"Zaten durumun vahametini sezen müdürle hoca, işi gürültüye boğmak için Atatürk'e müfredat programına dair bir şeyler anlatmaya başladılar." H. Taner Boğum yeri Bunaltmak:"Daha sıcak basmamıştı; güneş henüz yakmıyor, hava daha boğuyordu." R. H. Karay Renkler uygun düşmemek Gelişmesine engel olmak Silik bir duruma getirmek, bastırmak
  • İncir, dut, kuru üzümün mayalandıktan sonra ilkel araçlarla damıtılmasıyla elde edilen, alkol derecesi düşük bir tür rakı.
  • Boğmak işi.
  • Güreş kurallarına aykırı olarak, kolun, karşı güreşçinin çenenin altından geçirilerek gırtlağa indirilmesi sonucu, güreşçinin soluk almasını önleme.
  • Kısa süreli tok sesler elde etmek için pena tutan elle vurulacak tel ya da tellerin köprünün hemen yanından hafifçe sıkıştırılmasıyla sesin bir miktar susturulması.
  • İngilizcesi :Choke.
  • İngilizcesi :Strangulation.
  • İngilizcesi :Stifling.
  • İngilizcesi :Smothering.

Kelime Dili

boğma kelimesi Türkçe bir kelimedir.

İngilizcesi

strangulation. stifling. smothering. choke.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

boğma kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen boğma kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde boğma kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde boğma kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde boğma kelime anlamı gösterilmektedir. boğma nedir ? boğma ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. boğma kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.