Buluş Nedir ? Ne Demek ?

Buluş Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Bilinen bilgilerden yararlanarak daha önce bilinmeyen yeni bir bulguya ulaşma veya yöntem geliştirme, icat, Konu, duygu, düşünce ve hayalde başkalarının etkisinden sıyrılarak, bunların işlenişinde yeni bir yol tutma, İlk defa yeni bir şey yaratma, icat, Bulma işi veya biçimi, Bilinen bilgilerden yararlanarak daha önce bilinmeyen yeni bir bulguya ulaşma veya yöntem geliştirme, icat:"Bu orjinal buluşu Vali Beye borçluyuz." S. F. Abasıyanık, Konu, duygu, düşünce ve hayalde başkalarının etkisinden sıyrılarak bunların işlenişinde yeni bir yol tutma, Bulma işi veya biçimi. İlk defa yeni bir şey yaratma, icat,


2-)Bulma işi veya biçimi.


3-)İlk defa yeni bir şey yaratma, icat.


4-)Bilinen bilgilerden yararlanarak daha önce bilinmeyen yeni bir bulguya ulaşma veya yöntem geliştirme, icat
Örnek:Bu orijinal buluşu Vali beye borçluyuz. S. F. Abasıyanık


5-)Konu, duygu, düşünce ve hayalde başkalarının etkisinden sıyrılarak bunların işlenişinde yeni bir yol tutma.


6-)Yeni bir mal, üretim yöntemi tekniği ya da herhangi bir şeyin ortaya atılması, uygulamaya konması.


7-)İlk kez yeni bir şey yaratma, icat.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
Almancası Almanca
[Alm.Endeckung Fund
İngilizcesi İngilizce
Discovery.
İngilizcesi İngilizce
İnvention.
İngilizcesi İngilizce
Creation.
İngilizcesi İngilizce
Contrivance.
İngilizcesi İngilizce
Finding.
İngilizcesi İngilizce
Find.
İngilizcesi İngilizce
Brain child.
İngilizcesi İngilizce
Breakthrough.
İngilizcesi İngilizce
Detection.
İngilizcesi İngilizce
İnnovation.
İngilizcesi İngilizce
Puberty.
İngilizcesi İngilizce
Original thought.

  • Bilim insanlarından müthiş Buluş İngiliz bilim adamları, milyonlarca CD ' nin içerdiği bilgiyi, yüzyıllarca güvende tutmak için DNA ' nın içinde saklayabileceklerini, bununla günümüz bilgi toplumunun gittikçe artan depolama ihtiyacının üstesinden gelinebileceğini söylediler.
  • Bakan Yıldız, Buluş sahibi hemşehrisinden toplantıdan sonra kendisinin beklemesini rica etmesine Bekişoğlu, olumlu yanıt verdi.
  • Toplantının ardından çıkışta ASO binasının önünde Buluş sahibini bekleyen Taner Yıldız, burada basın mensuplarına, Türkiye’nin yerli kaynaklarının yine Türkiye’de değerledirilmesini isteklerini söyledi.
  • İnsanlar çoğalıyor, ömür beklentisi uzuyor ve bu arada da sağlıkla ilgili araştırmalarda müthiş bir değişim, Buluş yolları açıldı.
  • Buluş sahiplerinin, büyük emeklerle hayata geçirdikleri Buluşlarının sistem adaptasyon kazaları nedeniyle korunamamasının önüne geçmek için bu sürecin yetkin vekil firmaları aracılığı ile yürütmelerinin çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.
  • Murat Emre, “Hastalığın oluşum sürecinin anlaşılması ve bu sürece yönelik yeni tedavilerin geliştirilmesi çabaları açısından bu Buluş önemli” dedi.
  • Biz, ' Kim kime yem olacak ? ' , ' Neler yaşanacak ? ' diye merak ederken bir yandan da, ruhani bir kendini Buluş felsefesiyle karşı karşıya geliyoruz.
  • Bu düzenlemeyle akademisyenlerimizin ticarileştirme zorluklarından ötürü patent başvurusu yapma konusundaki çekincelerini de gidermiş ve üniversitelerimizdeki mevcut Buluş potansiyelini ortaya çıkarmış olacağız” dedi.
  • TÜBİTAK devrimi TÜBİTAK, son yıllarda sessiz sedasız önemli Buluş ve projelere imza attı.
  • FİNANSMAN LAZIM Tarihi Buluş niteliğindeki bu aşama için gerekli deneyleri başarıyla tamamlayabilmek için araştırmacıların 1 milyon 250 bin euroya ihtiyaçları var.

Sizde içinde Buluş kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Buluş kelimesi anlamı 138 defa okunmuştur. [186778] Buluş kelime anlamı, Buluş nedir, Buluş ne demek, Buluş sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş