Cengiz Nazım Osmanoğlu Kimdir ?

Cengiz Nazım Osmanoğlu Biyografisi

Cengiz Nazım Osmanoğlu Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Cengiz Nazım Osmanoğlu : Cengiz Nazım Osmanoğlu işadamı
20 Kasım 1939 tarihinde Kahire'de doğdu. 1964'de Kahire'de yaptığı ilk evliliğinden ABD doğumlu Ziyaeddin ve Ayşe isimli iki çocuğu oldu. Kızı Ayşe'den Peri ve Zekeriya isimli iki torunu bulunuyor.
İlk pasaportunu Fransa'dan aldı ama Fransız vatandaşlığı yoktu. Bir süre İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşadı. 1960'ta eğitim amacıyla ABD'ye gelerek Oklahoma Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi eğitimi aldı.
ABD'deki ilk yıllarında pizza dağıtıcılığı ve kasiyerlik yaptı. Aynı anda turizm şirketinde çalıştı. Oklahoma, California ve Teksas'tan sonra Kuzey Carolina eyaletinde yaşamaya başladı.
17 yıldır Suzanne Hanım ile evliydi. Hayatta olan 24 Osmanlı şehzadesinden kıdem bakımından dördüncüsüydü.
Şehzade Mehmed Nazım Efendi'nin 3 oğlundan en büyüğüydü.
VEFAT-HABER
Şehzade Cengiz Nazım Osmanoğlu ABD'de hayatını kaybetti
19 Kasım 2015
New York Başkonsolosluğu aracılığıyla bu yıl Türk vatandaşlığına kavuşan Sultan Reşad'ın torunu Şehzade Cengiz Nazım Osmanoğlu, Kuzey Carolina'da kalp krizi sonucu öldü.
35. Osmanlı Padişahı Sultan Mehmed Reşad'ın torunu Cengiz Nazım Osmanoğlu (76) kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Osmanoğlu bu yıl nisan ayında Türkiye Cumhuriyeti kimliğine kavuşmuştu.
Cengiz Nazım Osmanoğlu'nun kızı Ayşe Rehm, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada babasının hayatını kaybettiğini duyurdu. Osmanoğlu'nun sevenleri ve yakınları da sosyal medya üzerinden üzüntülerini paylaştılar.
Osmanoğlu, Kuzey Carolina'nın Greensboro kentinde kendi adıyla kurduğu ve CEO'luğunu yaptığı taşımacılık firmasını yönetiyordu. Şehzadenin spor yaparken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiğini öğrenildi.
Cenazesinin ne zaman ve nerede defnedileceğine ilişkin henüz aileden bir açıklama yapılmadı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Cengiz Nazım Osmanoğlu Özgeçmişi

Cengiz Nazım Osmanoğlu Hayatı

Sizde Cengiz Nazım Osmanoğlu ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Cengiz Nazım Osmanoğlu biyografisi 87 defa okunmuştur. [6762]