Cevaben Nedir ? Ne Demek ?

Cevaben Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Cevap Olarak.


2-)Cevap olarak, karşılık olarak.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
İn reply.
İngilizcesi İngilizce
As answer to.

  • Başbakanın bu sert çıkışına Cevaben Le Journal du Dimanche gazetesine bir açık mektup gönderen ünlü aktör “Siz kim oluyorsunuz da beni bu şekilde yorumluyorsunuz, Fransa ' yı fazla vergiler yüzünden terk eden hiç kimse benim kadar hakarete uğramadı, 2012 senesinde kazandığım gelirin 85’ini vergiye ödedim, gidiyorum ve hiç kullanmadığım pasaportumu ve sosyal sigortalar kartımı size geri veriyorum” dedi.
  • GAZETEYE AÇIK MEKTUP Başbakanın bu sert çıkışına Cevaben Le Journal du Dimanche gazetesine bir açık mektup gönderen ünlü aktör " Siz kim oluyorsunuz da beni bu şekilde yorumluyorsunuz ? Fransa’yı fazla vergiler yüzünden terk eden hiç kimse benim kadar hakarete uğramadı.
  • Güney Koreli askeri bir yetkili, ülkesinin ABD ile düzenli olarak yürüttüğü ve Kuzey Kore ' nin tüm tehditlerine karşın başlattığı askeri tatbikatlara Cevaben Kuzey Kore ' nin 2 kısa menzilli füze denemesi gerçekleştirdiğini iddia etti.
  • Dış politika konusunda önceki günkü konuşmasında ' Suriye muhalefetine silah desteğine ' dair sözleri hatırlatılarak, ' Bu silahların teröristlerin ya da El Kaide ' nin eline geçmemesini nasıl sağlayacaksınız ? ' şeklindeki bir soruya Cevaben Romney, ABD ' nin, kendisini olayların insafına bırakmak yerine, olayları biçimlendirmesi gereğine vurgu yaparak, ' Bu, istihbarat kaynaklarına sahip olacağız anlamına geliyor ' ifadesini kullandı.
  • Nazlıaka buna Cevaben ise, " Biz dişiliğimizle değil, kişiliğimizle burayız " demişti.
  • Bir okurunun ona yazdığı e-postada sorduğu soru şu : ' Sen eskiden otel yazarıydın, daha önce Marx ' ın okunmaz kitaplarını çevirirdin, şimdi dilbaz olarak karşımıza çıktın, kafam karıştı, aynı Sevan mısın, klon musun, nesin ? ' Okuruna Cevaben şöyle diyor : ' Saydıklarınıza ek olarak müteahhitliğim ve gecekondu mimarlığım da var.
  • Başbakanın bu sert çıkışına Cevaben Le Journal du Dimanche gazetesine bir açık mektup gönderen ünlü aktör " Siz kim oluyorsunuz da beni bu şekilde yorumluyorsunuz ? Fransa ' yı fazla vergiler yüzünden terk eden hiç kimse benim kadar hakarete uğramadı.
  • Geçen iki ayda buna Cevaben Estonya ve İsviçre hükümetleri, ABD, İsveç, İsviçre, Monako, Kanada Kızılhaç, Kuveyt Kızılay derneklerinden 3 milyon 233 bin İsviçre Frangı gönderildi.
  • Buna Cevaben de ' abi siz bana diplomatik bir dille istifa et ayrıl diyorsunuz ' demiş.
  • Güler, BDP ' li Hasip Kaplan ' a Cevaben yaptığı konuşmada ' Kürt milliyetçiliğini bana ilericilik ve bağımsızcılık diye yutturamazsınız.

Sizde içinde Cevaben kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kelime Anlamını Paylaş