Cevahir Nedir ? Ne Demek ?

Cevahir Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Cevherler, Kiymetli Taşlar, Kendisinde Yetenek Bulunan Kişiler.


2-)Elmas, yakut vb. değerli taşlar, mücevher
Örnek:Bunların bazısının cevahirle süslenmiş mineli kapakları bulunur. A. Ş. Hisar


3-)1. cevherler, elmaslar, kıymetli taşlar. 2. mayalar, özler.


4-)Değerli süs taşları, mücevherler.


5-)(Cevher. C.) Cevherler. Çok kıymet verilen ve az bulunan şeyler, çok kıymetli maden veya taşlar.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Jewellery mücevher.
İngilizcesi İngilizce
Jewelry.

  • Yeni Papa adayı İslam karşıtı mı ? Özgür Yusuf Cevahir / POSTA İNTERNET Papalığın favori adaylarından Ganalı Kardinal Peter Kodwo Appiah Turkson, geçen yıl Vatikan Sinodu ' nda ( ruhani toplantısında ) , ' Yeni Evanjelizasyon ' ( İncil ' in Yeniden Müjdelenmesi ) adlı bir video sunumu yapmıştı.
  •  Küresel ve tamamen öğrenci organizasyonu olan MEF’13’ün startı, İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi’nde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın özel sunumu ile verilecek.
  • Başbakan Erdoğan, Grand Cevahir Otel ' de gerçekleştirilen İSEDAK Bakanlar Zirvesi ' nin açılışındaki konuşmasında, 30 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren İSEDAK çatısı altında gerçekleştirilen işbirliğinin gelecek yıllarda daha iyi noktalara ulaşacağına inandığını ifade ederek, alınacak kararların, çıkacak sonuçların bütün İSEDAK üyesi ülkeler için hayırlara vesile olmasını temenni etti.
  • Başbakan Erdoğan, Grand Cevahir Oteli ' nde düzenlenen 28.
  • 00 ' de düzenlenecek şovda, Türkiye ' nin ilk ve tek Flash Mob Grubu, Gangnam Style performansı ile Cevahir AVM ziyaretçilerine gösteri yapacak.
  •  Onlar her yerdeler; İstiklal Caddesi, Kadıköy Çarşısı, Eminönü Meydanı, Bağdat Caddesi gibi büyük meydanlarda, büyük semt pazarları, toplu ulaşım araçları, metrobüs, vapur iskeleleri, büyük alışveriş merkezleri ( Akmerkez, İstinyepark, Kanyon, Tepe Nautilus, Caroussel, Cevahir ) gibi halkın yoğun olduğu yerlerde, maçlarda, mitinglerde.
  • Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül öncülüğünde, Halaskargazi Caddesi ' nde toplanan grup, Cevahir Alışveriş Merkezi ' ne kadar yürüdü.
  • Cevahir Alışveriş Merkezi önünde son bulan yürüyüşün ardından etkinlik kadınlardan oluşan bir koronun verdiği konserle son buldu.
  • Ödüller, Makedonya’dan gelecek temsilciler tarafından 30 Ocak 2013 tarihinde İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Salon 1’de sahnelenecek olan Antigone adlı oyunun temsili sonrasında düzenlenen törenle verilecek.
  • “Hayatımdaki en sevdiğim varlık oğlum” Yalan Dünya’nın Çağatay’ı olarak tanıdığımız Devlet Tiyatrosu oyuncusu Hakan Meriçliler, Ben Feuerbach adlı oyunuyla geçen gece Cevahir Sahnesi’ndeydi.

Sizde içinde Cevahir kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Cevahir kelimesi anlamı 2 defa okunmuştur. [189319] Cevahir kelime anlamı, Cevahir nedir, Cevahir ne demek, Cevahir sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş