Cidden Nedir ? Ne Demek ?

Cidden Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Şaka olmayarak. Gerçekten. Ciddi olarak, Şakasız olarak, gerçekten, Şakasız olarak, gerçekten:"Adı o zaman, cidden kötüye çıkmıştı." A. İlhan,


2-)Ciddi olarak, gerçekten
Örnek:Adı o zaman, cidden kötüye çıkmıştı. A. İlhan


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Seriously.
İngilizcesi İngilizce
İn earnest.
İngilizcesi İngilizce
İndeed.
İngilizcesi İngilizce
Really.
İngilizcesi İngilizce
For real.
İngilizcesi İngilizce
Momentously.
İngilizcesi İngilizce
Real.
İngilizcesi İngilizce
Right.
İngilizcesi İngilizce
Truly.

  • IRC İngiltere acil alan sorumlusu Sanj Srikanthan, " Suriyeli kadınlarla konuşurken duyduğumuz hikayeler Cidden dehşet verici.
  • Yüzyıl THY Uçuş Ekipleri Kostümleri ! İhale sürecini Cidden merak ettim ? Kimler teklif verdi ? Kimler seçti ? Kim seçildi ? Yoksa hatır işi mi ? Kerem Polat : Dilek Hanif’e herhalde; “Öyle kötü bir şey tasarla ki, THY’nin tüm prestiji yerle bir olsun” diye talimat vermişler.
  • Bankacılar TÜİK’in yönetiminde ciddi bir sorun olduğuna dikkat çekerek “Böyle bir kurumun yönetiminde ve sonrasında hizmetlere yansıyan bir sorun olması Cidden çok sakyncalı.
  • GEÇEN SENEYE GÖRE Cidden KÖTÜYÜM Kasımpaşa maçında yapılan eleştiriler haksız mı ? - HAKSIZ değil.
  • Cidden böyle mi düşünüyorsun ? ' diye sorması üzerine Kaplan, ' Hayır öyle bir şey demedim.
  • Ama Fenerbahçe’de 10 numarayı taşımak Cidden çok zor” diye konuştu.
  • Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak biz de bu süreçlerde Fenerbahçe ' nin haklarının korunması yönünde tavrımızı ortaya koyacağız " 6222 SAYILI KANUN, POLİSİYLE, SAVCISIYLA, FEDERASYONUYLA, KULÜBÜYLE, TARAFTAR DERNEKLERİYLE BİRLİKTE TÜM KESİMLERİN MÜŞTEREKEN UYGULAMASI GEREKEN BİR KANUNDUR " Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair çıkarılan 6222 sayılı kanunun harfiyen ve Cidden uygulanması konusunda tüm taraflara kararlı ve ısrarlı çağrılarda bulunduklarını hatırlatan Bakan Kılıç, kanunu tek başına polisin uygulayamayacağını kaydetti.
  • Bu nedenle Mustafa Reşid Paşa ' nın " bu günün doğumunda bile müessir olduğunu, " Tanzimat ' ın " Cidden radikal yenilikler " getirdiğini savunan Mahmut Esat Bozkurt benzeri ideologların görüşleri siyaseten benimsenmiyordu.
  • Her zaman bakımlı ( gerçekten öyle ) , şık, kilosuna dikkat eden, evine özenli, arkadaşlarına düşkün, iyi bir anne ve iyi eş ( abartmıyorum Cidden öyle ) oldum.
  • Kitabın adına bakacak da ne olacak ! Cidden bilmiyorum, neden, nasıl ama İngilizce bir sohbete dalıverdik.

Sizde içinde Cidden kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kelime Anlamını Paylaş