Diplomatik Nedir ? Ne Demek ?

Diplomatik Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Diplomasi ile ilgili:"O diplomatik toplantıların Viyana'da başlıca simalarındandı." H. E. Adıvar Diplomasi ile ilgili


2-)Diplomasi ile ilgili


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Diplomatic.

  • Yunanistan ' ın Berlin Büyükelçiliği ' ne ait Diplomatik plakalı araca yapılan saldırının, askeri ateşe Themistoklis Gribiris ' in rezidansının olduğu binanın garajında park halindeyken gerçekleştiği, saldırı sonrası aracın tahrip olduğu ve kullanılamaz hale geldiği bildirildi.
  • ' Güvenlik sorumluluğu bana ait ' ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Libya ' nın Bingazi kentindeki ABD Konsolosluğuna düzenlenen saldırıyla ilgili olarak, ABD ' nin ülke dışındaki tüm Diplomatik misyonlarının güvenlik sorumluluğunun kendisine ait olduğu söyledi.
  • Berlin ' e ' mega ' büyükelçilik Türkiye ' nin dünya genelindeki en büyük Diplomatik temsilcilik binası, yine en fazla Türk ' ün yaşadığı Almanya ' da hizmete giriyor.
  •          Yang, uluslararası topluma, Suriye ' ye insani yardımı artırırken, Diplomatik arabuluculuğu destekleme ve işbirliği yapma çabalarını esirgememesi çağrısında da bulundu.
  •          Yang, Çin ' in İbrahimi ile selefi Kofi Annan ' ın Diplomatik arabuluculuk faaliyetine hep destek verdiğini belirterek, sorunun çözümünde " adil, barışçı ve uygun " neticeye ulaşmak için uluslararası toplumla birlikte çalışmayı ümit ettiklerini ifade etti.
  • Kudüs ' te bulunan üst düzey bir Diplomatik kaynak, AA muhabirine, Arafat ' ın mezarının 24 Kasım ' da Fransa adli makamlarından gelen bir heyet tarafından Filistinli yetkililerle açılacağını belirterek, bundan sonra başka herhangi bir uluslararası kurum ya da kuruluştan gelecek bu yöndeki taleplere ise olumsuz yanıt verileceğini söyledi.
  •   Diplomatik kaynaklara göre, Ankara mevcut Başkan Barack Obama ile yaklaşık 4 yıldır oldukça yakın çalışıyor.
  • Hindistan ' daki Diplomatik varlığını Hyderabad ve Chandigarh şehirlerinde devam ettiren İngiltere, uluslararası meselelerde de sık sık bu ülke ile  temasa geçiyor.
  • Beyaz Saray ' dan yapılan açıklamaya göre, Obama, Tayland ' ın başkenti Bangkok ' u ziyaretinde, ABD ile Tayland arasındaki Diplomatik ilişkilerin 180 ' inci yılını kutlama ve aralarındaki güçlü ittifakı yeniden teyit etme bağlamında Başbakanı Yingluck Shinawatra ile görüşecek.
  • ABD ' ye ait bir insansız uçağa Körfez üzerinde uluslararası hava sahasında ilk kez ateş açıldığı bilgisini veren Little, ABD ' nin, uluslararası hava sahasında bu tür keşif uçuşlarına devam edeceği yönünde İranlıları uyardığını söyledi ' Bölgedeki askeri varlıklarımızı ve kuvvetlerimizi korumak için Diplomatik ve askeri anlamda geniş yelpazede seçeneklere sahibiz ve gerektiğinde bunu yapacağız ' diyen Little, olayla ilgili olarak ABD Başkanı Barack Obama, Savunma Bakanı Leon Panetta ve ilgili Kongre üyelerinin bilgilendirildiğini sözlerine ekledi.

Sizde içinde Diplomatik kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Diplomatik kelimesi anlamı 1 defa okunmuştur. [226939] Diplomatik kelime anlamı, Diplomatik nedir, Diplomatik ne demek, Diplomatik sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş