Doğan Koloğlu Kimdir ?

Doğan Koloğlu Biyografisi

Doğan Koloğlu Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Doğan Koloğlu : Doğan Koloğlu gazeteci, yazar
TSYD Eski Genel Başkanı
1927 yılında Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. Galatasaray'a futbolcu, yönetici ve teknik adam olarak da hizmet etti. Ayrıca Galatasaray Divan Kurulu 2. Başkanlığı yaptı.
Gazeteci ve araştırmacı yazar kimliğiyle Türk basınının önemli isimlerinden biriydi. Hürriyet Gazetesi spor servisi müdürlüğü yaptı. Akşam, Milliyet, Sabah ve Vatan gazetelerinde çalıştı. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) kurucu üyelerindendi. TSYD'nin 1981-1984 yılları arasında Genel Başkanlığı'nı yaptı.
13 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'da vefat etti.
HAKKINDA YAZILANLAR
Hücum Futbolu
Doğan Koloğlu'nun spor yazılarıyla Türk sporuna ve futboluna büyük emekleri oldu. 'Hücum futbolu' terimini çok sık olarak kullanan ve futbolda hücumun önemini yüzlerce yazıyla anlatan Koloğlu ayrıca 'patlayan forvet' terimini de akıllara kazıyan isim olmuştu.HABER
Doğan Koloğlu vefat etti
13 Kasım 2013
Türk basınının duayenlerinden Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski genel başkanı, gazeteci-yazar Doğan Koloğlu 13 Kasım 2013 tarihinde akşam saatlerinde Hakkın rahmetine kavuştu.
Uzun zamandır tedavi gören Koloğlu'nun cenazesi 15 Kasım Cuma günü Levent Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Zincirlikuyu'daki aile kabristanına defnedilecek.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Doğan Koloğlu Özgeçmişi

Doğan Koloğlu Hayatı

Sizde Doğan Koloğlu ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Doğan Koloğlu biyografisi 59 defa okunmuştur. [6330]