Emrehan Halıcı Kimdir ?

Emrehan Halıcı Biyografisi

Emrehan Halıcı Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Emrehan Halıcı : Emrehan Halıcı Ankara Milletvekili
CHP ve DSP Genel Başkan Eski Yardımcısı
Mehmet Emrehan Halıcı
26 Nisan 1956 tarihinde Konya'da doğdu. Babasının adı Feyzi, annesinin adı Mümine Neriman'dır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını ODTÜ'nün aynı bölümünde tamamladı. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde asistanlık yaptı. Elektrik ve Elektronik Mühendisi. Halıcı Şirketler Grubu'nu kurdu. Halıcı Bilgi İşlem ve Halıcı Yazılım AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. ODTÜ Teknopark ODTÜ-Halıcı Yazılımevi'nin kuruculuğunu yaptı. Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı Başkan Yardımcılığı, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı, Dünya Satranç Federasyonu Asbaşkanlığı ve Türkiye Zekâ Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 21. Dönem Konya Milletvekili. İngilizce biliyor. Evli ve 2 çocuk babası.
HABER
Kılıçdaroğlu'nun yardımcılığından istifa etti
23 Ekim 2013
CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, partideki görevinden istifa etti.
CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa etti.
Halıcı, istifasını yazılı açıklamayla duyurdu. Halıcı, "23 Ekim 2013 tarihi itibariyle CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım" dedi.HABER
CHP'de sürpriz istifa
20 Eylül 2014
CHP'nin Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, partisinden istifa etti. Halıcı, bundan sonraki süreçte elektronik parti kurulmasına ön ayak olacağını söyledi.
Halıcı, CHP Genel Başkanlığına gönderdiği istifa mektubunda, "Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ediyorum. Saygılarımla" ifadesini kullandı.
İstifasına ilişkin bir sorusu üzerine Halıcı, geçen yıl ekim ayında Merkez Yönetim Kurulu'ndan istifa ettikten sonra çeşitli eleştirilerini parti yönetimine ilettiğini söyledi. Eleştirilerini basın önünde yapmadığını, hiçbir siyasi olay içinde de yer almadığını dile getiren Halıcı, partiye gelirken de birtakım idealleri olduğunu Genel Başkan'a ilettiğini söyledi.
"Türkiye'de elektronik bir partiye ihtiyaç var. CHP'ye gelirken de partiyi elektronik partiye dönüştürmek için çaba harcadım" diyen Halıcı, "Türkiye'de elektronik bir parti kurulmasına önayak olacağım. Bu konu, çok taze bir konu. Böyle bir partinin kurulmasına önayak olurum, içinde yer alırım. Bunları zaman gösterecek. Böyle bir partinin kurulmasına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.HABER
Elektronik Demokrasi Partisi kuruldu
27 Kasım 2014
Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı'nın kurucuları arasında bulunduğu Elektronik Demokrasi Partisi'nin (e-Parti) kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına verildi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Emrehan Halıcı Özgeçmişi

Emrehan Halıcı Hayatı

Sizde Emrehan Halıcı ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Emrehan Halıcı biyografisi 159 defa okunmuştur. [5143]