Engin Alan Kimdir ?

Engin Alan Biyografisi

Engin Alan Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Engin Alan : Engin Alan MHP İstanbul Milletvekili
emekli korgeneral
1945 yılında İstanbul'da doğdu. Kara Harp Okulu mezunu. Askerlik hayatının neredeyse tamamını özel kuvvetler içinde ve terörle mücadele ile geçirmiş bir komutandır. Abdullah Öcalan ve Şemdin Sakık'ın yakalanmaları sırasında Özel Kuvvetler komutanıydı.
30 Ağustos 2000 tarihinde korgeneralliğe terfi etti. Ağustos 2004 Askeri Şura'sında görev süresi bir yıl uzatıldı. Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanı’yken Ağustos 2005'de emekliye sevkedildi. Emekli olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Evli ve iki çocuk babası.
HABER
Engin Alan tahliye oldu
14 Haziran 2013
Aralarında eski Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu ve MHP Milletvekili Engin Alan'ın da bulunduğu 37 kişi tahliye edildi.
HABER
MHP'li vekil Engin Alan da serbest
19 Haziran 2014

MHP İstanbul milletvekili Engin Alan cezaevinde kalan son vekildi. Alan da tahliye edildi. MHP'li Özcan Yeniçeri Engin Alan'ın salı günü TBMM'de yemin edeceğini söyledi.
Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz kararının ulaştığı İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, tahliye ve yeniden yargılama taleplerini yeniden değerlendirdi.
Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin savcısı, Balyoz davası sanıklarına ilişkin yargılamanın yenilenmesi ve infazın durdurulması yönünde görüş bildirdi. Mahkeme savcının bu talebini kabul ederek 230 sanık hakkında tahliye kararı verdi.
Cezaevinde kalan son vekil olan MHP İstanbul milletvekili Engin Alan da tahliye edildi. Böylelikle cezaevinde hiçbir vekil kalmadı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Engin Alan Özgeçmişi

Engin Alan Hayatı

Sizde Engin Alan ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Engin Alan biyografisi 208 defa okunmuştur. [5682]