Evrensel Nedir ? Ne Demek ?

Evrensel Kelime Anlamı Nedir ?

1-)ALEMŞÜMUL, üniversal, Dünya ölçüsünde, dünya çapında, Bütün insanlığı ilgilendiren, âlemşümul, cihanşümul, üniversal, Evrenle ilgili,


2-)Evrenle ilgili.


3-)Bütün insanlığı ilgilendiren, âlemşümul, cihanşümul, üniversal.


4-)Dünya ölçüsünde, dünya çapında.


5-)Tüm insanlığı ilgilendiren.


6-)"alemşümül" karşılığı olarak. - fransızca "universal'e benzetilerek kullanılır


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Universal.
İngilizcesi İngilizce
Global.
İngilizcesi İngilizce
Cosmic.
İngilizcesi İngilizce
Cosmical.
İngilizcesi İngilizce
Worldwide.
İngilizcesi İngilizce
Global üniversal.
İngilizcesi İngilizce
Catholic.
İngilizcesi İngilizce
Common.
İngilizcesi İngilizce
Pandemic.

 • Evrensel bisey bu ya
 • Evrensel bir şeyler bulmam lazım
 • Ban, “Biz bu değerleri geliştirmek için çalışırken gelin UNESCO ' nun Çok Kültürlülük Evrensel Bildirisinden güç alalım " çağrısında bulunarak hoşgörünün barışın şartı, yaratıcılık ve yenilikçiliğin çekici gücü olduğunu ifade etti.
 • Dzuhayatin, " Bu komisyon, İslam ve insan hakları Evrensel ilkeleri arasında uyumsuzluk olduğu gibi yanlış algılamaları ortadan kaldıracak " dedi.
 • Obama, silah kontrolü konusunda adım attı ABD Başkanı Barack Obama, Kongre ' nin onayına gerek olmayan 23 ' başkanlık emrini ' onayladı, Kongre ' ye de askeri tarzdaki silahların satışının yasaklanması ve silah alımında kişilerin Evrensel standartlarda geçmiş araştırmasının yapılması gibi konularda düzenleme yapması için çağrı yaptı.
 • ABD Başkanı Barack Obama, Kongre ' nin onayına gerek olmayan 23 ' başkanlık emrini ' onaylamış, Kongre ' ye de askeri tarzdaki silahların satışının yasaklanması ve silah alımında kişilerin Evrensel standartlarda geçmiş araştırmasının yapılması gibi konularda düzenleme yapması için çağrıda bulunmuştu.
 • Konseyin Sözcüsü Rolando Gomez ise Associated Press haber ajansına yaptığı açıklamada, İsrail ' in toplantıda bulunmama kararının konsey açısından yeni bir durumun başlangıcı olduğunu belirtti ve Evrensel Periyodik Değerlendirme’ye katılımın zorunluğu olduğunu vurguladı.
 • Bunun dışında, Evrensel Periyodik Değerlendirme toplantılarına Kuzey Kore ve Suriye de dâhil tüm ülkeler katıldılar.
 • İsrailli sekiz insan hakları grubunun ortak açıklamasında, " İsrail ' in konseyin çalışmalarını ve önerilerini eleştirme hakkı bulunduğunu fakat bunu Evrensel Periyodik Değerlendirmeye katılarak " yapması gerektiğini ifade ettiler.
 • Siyasi açıdan bakıldığında tam üyelik hedefinin ortadan kaldırılması Türkiye’nin “stratejik yönelimi ve Evrensel değerlere bağlılığı” açısından ciddi sorunlar yaratabilecek gibi görünüyor.
 • 200 bin polis memuru adaptasyon testinden geçemediği için görevden ayrılırken, maaşlarda iyileştirme yapıldı ve Sovyet döneminden kalma " militsa " tanımı, Evrensel olarak kullanılan " polis " ifadesi ile değiştirildi.
 • O da Evrensel insan hakları doğrultusunda bölge halkının tek yürek olarak ocaklara karşı yasal sınırlar içerisinde etkinlikler başlatmasıdır.

Sizde içinde Evrensel kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Evrensel kelimesi anlamı 4190 defa okunmuştur. [187109] Evrensel kelime anlamı, Evrensel nedir, Evrensel ne demek, Evrensel sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş