Faruk Nedir

Faruk Nedir ? Faruk Ne demek ?

1-)Hak ile batılı birbirinden ayıran. Haklıyı haksızı ayırmakta çok mahir olan. (Hak ile batılı birbirinden tam ayırarak İslamiyeti kabul ettiği ve islam nurunu izhar ettiği ve iman ve küfrün arasını fark ve faslettiği için Hz. Peygamber (A.S.M.) tarafından Hz. Ömer'e (R.A.) bu isim verilmiştir.), Keskin, kesici,


2-)Haklıyı haksızdan ayıran, adaletli.


3-)Keskin.


4-)Hz. Ömer'in lakabı.


5-)1. haklıyı-haksızı ayırmakta güçlü olan. 2. doğruyu yanlıştan ayıran. 3. keskin. - hz. ömer'in lakabı; haklıyı haksızdan ayırederek adaleti tam yerine getirmekte ün kazandığı için "faruk" kelimesiyle adlandırılmıştır.


6-)Hak ile batılı birbirinden ayıran. Haklıyı haksızı ayırmakta çok mahir olan. (Hak ile batılı birbirinden tam ayırarak İslamiyeti kabul ettiği ve islam nurunu izhar ettiği ve iman ve küfrün arasını fark ve faslettiği için Hz. Peygamber (A.S.M.) tarafından Hz. Ömer'e (R.A.) bu isim verilmiştir.)


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


  • Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Milli Eğitim Bakanı Faruk Vardak ve diğer Afgan üst düzey yetkililerin katıldığı törende, devlet yüksek nişanı Afgan-Türk Çağ Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Numan Erdoğan'a verildi.

Sizde içinde Faruk kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Faruk kelimesi anlamı 13 defa okunmuştur. [62683] Faruk kelime anlamı, Faruk nedir, Faruk ne demek, Faruk sözlük anlamı

Paylaş