Fayda Nedir ? Ne Demek ?

Fayda Kelime Anlamı Nedir ?

1-)(Utılıty) 1. Yarar. Bir mal veya hizmetin insan
ihtiyaç­larını giderebilme niteliği.

2. Bir
varlık, bilgi veya ürünün İn­san, hayvan yahut doğaya olan olumlu katkısı.


2-)Yarar
Örnek:Bunların faydasından geçtik, zararlarını görmeyelim. M. Ş. Esendal


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Advantage.
İngilizcesi İngilizce
Benefit.
İngilizcesi İngilizce
Profit.
İngilizcesi İngilizce
Avail.
İngilizcesi İngilizce
Handiness.
İngilizcesi İngilizce
Service.
İngilizcesi İngilizce
Stead.
İngilizcesi İngilizce
Usefulness.
İngilizcesi İngilizce
Utility.
İngilizcesi İngilizce
Grist.
İngilizcesi İngilizce
Gain.
İngilizcesi İngilizce
Good.
İngilizcesi İngilizce
Value.
İngilizcesi İngilizce
Behoof.
İngilizcesi İngilizce
Effectiveness.
İngilizcesi İngilizce
Serviceableness.
İngilizcesi İngilizce
Spoils.

 • Çörekotunun bir çok Faydası varmış
 • Fayda kelimesinin anlamı
 •          Ayrılıkçı İskoç Ulusal Partisi ' nin ( SNP ) lideri Alex Salmond, referandumu, İskoçların İngilizleri yendiği Bannockburn savaşının 700 ' üncü yıldönümünün kutlanacağı 2014 yılında yaparak, milliyetçi eğilimlerden Fayda sağlamayı umuyor.
 • ' Google basına para vermeli ' Elysee Sarayı’nda düzenlenen kabulde basın mensuplarının yeni yılını kutlayan François Hollande, " Sizin ürettiğiniz haberler üzerinden onlar Fayda sağlıyor, dolayısıyla basının maliyet harcamalarına onların da katkı sağlaması çok normal " ifadesini kullandı.
 • Hacıosman şöyle konuştu : “Böyle bir değişiklikten kimler Fayda sağlayacaktır ? Hiçbir şeyi, hiçbir vasfı olmayan, sokaktan toplayacağınız 10 kişi mi ? Bunu mu istiyorsunuz ? Bu kişilerin kime bir yardımı dokunabilir ? Bu değişiklik ile, ilkokul mezunu kişilere, ilk ve orta öğrenim okullarında İslam eğitimi verme hakkı sağladığınızı biliyor musunuz ? ” Yasanın bu şekilde geçirilmeye çalışılmasından ‘utanç duyduğunu’ söyleyen Hacıosman, “10 kişiye Fayda sağlayacak bir şey için, tüm azınlığı karşınıza almış olacaksınız.
 • Amacının Ahmet Doğan ' ı öldürmek değil, korkutmak olduğunu savunan zanlı, " Topluma Fayda sağladığımı düşünüyorum.
 • Öte yandan, ABD ' nin başkenti Washington ' taki bir çok önemli devlet binası ve mabetin, Yunan mimarisinin kopyalarıyla dolu olduğunu hatırlatmakta Fayda var ' Bir zamanlar bir kaç güçlü sütun dünyanın yükünü kaldırabilirdir, ancak bugün, malzeme ve yapıların karışımın oluşturduğu dinamik bir yapıya ihtiyacımız var ' Hillary Clinton konuşmasında ayrıca, terörle mücadelede ABD-Türkiye işbirliğinin, bu yeni ve zengin yapının örneklerinden biri olduğunu ifade etti.
 • Mali ' deki gruplar arasındaki uyumlu ilişkinin bir parçası olan bu kuzenlik sistemi, karşılıklı Fayda ve birbirinin toprağına saygıya dayanıyor.
 • Bakan Bağış, " Türkiye ile AB ' nin bir araya gelmesinin bazı somut ihtiyaçlar temelinde uzun vadede gerçekleşeceğini ve bundan iki tarafın da Fayda sağlayacağını " belirtti.
 • ' AB, Türkiye ' den Fayda sağlayacak ' AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ' Türkiye ile AB’nin bir araya gelmesi, bazı somut ihtiyaçlar temelinde uzun vadede gerçekleşecektir " dedi.
 • Kararların tek elden verilmesinde Fayda var.
 • Böyle bir ekonomik yapının ve adil rekabet ortamının, hem girişimciye ve tüketiciye hem de ülkeye Fayda sağlayacağına inanıyorum.

 • Son pişmanlık Fayda vermez (etmez).

Sizde içinde Fayda kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Fayda kelimesi anlamı 3428 defa okunmuştur. [249042] Fayda kelime anlamı, Fayda nedir, Fayda ne demek, Fayda sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş