Fener Balığı Nedir

Fener Balığı Nedir ? Fener Balığı Ne demek ?

1-)Fener balığı (Lophius piscatorius), Lophiidae familyasına ait ilginç bir balık türü. Yüzünün önüne sarkan "feneri" ile denizin derinliklerindeki karanlıkta ışık yaparak ufak balıkları avlar. Türkiye'de Akdeniz, Ege denizi ve Marmara denizinde bulunur. Ayrıca Atlantik okyanusundada bulunur Fener balığıgillerden, vücudunda pek çok ışık verme organı bulunan, tropik denizlerde yaşayan bir balık (Lophius piscatorius)


2-)Fener balığıgillerden, vücudunda pek çok ışık verme organı bulunan, tropik denizlerde yaşayan bir balık (Lophius piscatorius).


3-)Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,fener balığıgiller (Lophiidae) familyasından, 30-150 cm kadar uzunlukta, denizin dibine kendini gömen ve ağzının çevresindeki ve başının üstündeki uzantılar ile yakınındaki küçük balıkları avlayan, Avrupa kıyılarında yaşayan bir tür.


4-)Kemikli balıklardan, fener balığıgiller (Lophiidae) familyasından, 150 cm kadar uzunlukta olabilen, denizin dibine kendini gömen ve ağzının çevresindeki ve başının üstündeki uzantılarla yakınındaki küçük balıkları avlayan, Avrupa ve ülkemiz denizlerinde yaşayan bir tür.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Angler.
Fransızcası Fransızca
Baudroie
Latincesi Latince
Lophius piscatorius

  • 5 metre uzunluğunda, 20 kiloluk Fener Balığı takıldı.
  • İlk kez bu kadar büyük bir Fener Balığı yakaladığını belirten Bakır,"Mezgit beklerken fener gelmesi büyük şans.

Sizde içinde Fener Balığı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Fener Balığı kelimesi anlamı 7 defa okunmuştur. [63218] Fener Balığı kelime anlamı, Fener Balığı nedir, Fener Balığı ne demek, Fener Balığı sözlük anlamı

Paylaş