Firuze Nedir

Firuze Nedir ? Firuze Ne demek ?

1-)Nişabur'da çıkan açık mavi renkli ve kıymetli bir ta Nişabur'da çıkan açık mavi renkli ve değerli bir yüzük taşı Saydam olmayan hidratlı doğal alüminyum ve fosfattan oluşan değerli bir mineral Mavi renkli değerli bir taş Gökmaviden yeşilimsi maviye kadar dönebilen, donuk tonlu değerli bir taş Küpe ve yüzük taşı gibi bezek işlerinde kullanılan, mavi renkli, saydam olmayan hidratlı doğal alüminyum ve fosfattan oluşan değerli bir mineral Küpe ve yüzük taşı gibi süslemede kullanılan, mavi renkli, saydam olmayan hidratlı doğal alüminyum ve fosfattan oluşan değerli bir mineral


2-)Küpe ve yüzük taşı gibi süslemede kullanılan, mavi renkli, saydam olmayan hidratlı doğal alüminyum ve fosfattan oluşan değerli bir mineral.


3-)Bk. türkuaz


4-)Bk. türk mavisi


5-)Açık mavi renkli, değerli bir süs taşı.


6-)1. (bkz. firuz). 2. nişabur'da çıkan açık mavi renkli ve değerli bir yüzük taşı. 3. açık yeşil, dağ yeşili ile gök mavisi arasında ve bal mumu parlaklığında maruf kıymetli taş.


7-)Nişabur'da çıkan açık mavi renkli ve kıymetli bir taş.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Turquoise.
İngilizcesi İngilizce
Turquoise blue.
İngilizcesi İngilizce
Azure.

  • Firuze saraydan gidiyor mu Başrollerini Halit Ergenç ve Meryem Uzerli'nin paylaştığı Muhteşem Yüzyıl'ın yeni bölüm fragmanı yayınlandı.
  •               Firuze SARAYDAN GİDİYOR MU.

Sizde içinde Firuze kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Firuze kelimesi anlamı 628 defa okunmuştur. [64498] Firuze kelime anlamı, Firuze nedir, Firuze ne demek, Firuze sözlük anlamı

Paylaş