Hasan Bülent Paksoy Kimdir ?

Hasan Bülent Paksoy Biyografisi

Hasan Bülent Paksoy Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Hasan Bülent Paksoy : Hasan Bülent Paksoy Doktorasini Ingiltere'nin Oxford Üniversitesinde, Birlesik Krallik (United Kingdom) Universiteleri Rektörler Kurulu bursu ile bitiren Hasan Bülent Paksoy, Ohio State University, Franklin University, University of Massachusetts-Amherst ve Central Connecticut State University tarih bölümlerinde ögretim üyesi, Harvard Universitesi Orta Dogu Merkezinde Arastirmaci olarak görev yapti.
Prof. Paksoy'un elli'yi askin arastirma yazisi son yirmi yil içinde Amerika, Avrupa ve Asya kitalari üzerindeki onbir ülke'de
(ABD, Ingiltere, Almanya, Fransa, Turkiye, Japonya, Kazakistan, Hollanda, Belçika, Güney Kore, Kanada) çikarilan bilimsel dergilerde yayinlandi.
Paksoy, 1970 yilinda ABD de Bostwick bursu ile Lisans ve ABD National Science Foundation arastirma programi destegi ile de
1976 yilinda Yüksek Lisans diplomalarini aldi.
ESERLERİ
IDENTITIES: HOW GOVERNED, WHO PAYS? (2001); ESSAYS ON CENTRAL ASIA (1999); INTERCULTURAL STUDIES (New York: Simon and Schuster, 1998); TURK TARIHI, TOPLUMLARIN MAYASI, UYGARLIK (Izmir: Mazhar Zorlu Holding, 1997); CENTRAL ASIA READER: THE REDISCOVERY OF HISTORY (New York: M. E. Sharpe, 1994); CENTRAL ASIAN MONUMENTS (Istanbul: ISIS Yayinevi, 1992); ALPAMYSH: CENTRAL ASIAN IDENTITY UNDER RUSSIAN RULE (Hartford, Conn: AACAR, 1989).

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Hasan Bülent Paksoy Özgeçmişi

Hasan Bülent Paksoy Hayatı

Sizde Hasan Bülent Paksoy ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Hasan Bülent Paksoy biyografisi 55 defa okunmuştur. [3965]