havai kelime anlamı havai nedir havai ne demek havai sözlük anlamı havai

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

Hava ile ilgili, havada bulunan mecaz Değersiz, boş: "Ne yapıp yapmış bu havaî konuşmayı bir röportaj şekline sokmak yolunu bulmuştu." Y. K. Karaosmanoğlu mecaz Dilediği gibi davranan, uçarı, hoppa Açık mavi renginde olan: "Havaî gözlük camlarının arkasından insana tatlı tatlı bakan iri kara gözleri vardı." Y. K. Karaosmanoğlu Dilediği gibi davranan, uçarı, hoppa Değersiz, boş:"Ne yapıp yapmış bu havai konuşmayı bir röportaj şekline sokmak yolunu bulmuştu." Y. K. Karaosmanoğlu Açık mavi renginde olan:"Havai gözlük camlarının arkasından insana tatlı tatlı bakan iri kara gözleri vardı." Y. K. Karaosmanoğlu yeleme Uçarı, yeleme Dilediği gibi davranan, uçarı havaya ait olan her bir unsur Açık mavi renginde olan Değersiz, boş Heves ve nefis hesabına olan, boşuna veya çirkin. Günahlı iş. Nefsâni hâl ve hareketler (C.: Havâiyât) Havaya âit ve müteallik. Hava ile alâkalı

Kelime Dili

havai kelimesi Türkçe bir kelimedir.

İngilizcesi

aerial. sky-blue. irresponsible. flighty. airy. whimsical. windy.

Eş Anlamlıları

  • havai
  • boş
  • değersiz
  • yeleme
  • hoppa
  • uçarı

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

havai kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen havai kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde havai kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde havai kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde havai kelime anlamı gösterilmektedir. havai nedir ? havai ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. havai kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.