Hayrettin Soykan Kimdir ?

Hayrettin Soykan Biyografisi

Hayrettin Soykan Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Hayrettin Soykan : Hayrettin Soykan araştırmacı, yazar
1968 yılında İstanbul'un Üsküdar semtinde doğdu. Üsküdar İmam Hatib Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kaydoldu. Yayıncılık faaliyetlerinden dolayı buradaki eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği ve yine İstanbul Üniversitesi Arab Dili ve Edebiyatı bölümlerine birkaç senelik periyodlar halinde devam etti.
1985 yılında yayıncılık faaliyetlerine Karar dergisindeki makaleleriyle başladı. Ak-Doğuş, Ak-Zuhur, Tahkim, Yeni Tahkim, Akademya ve Akademya’ya Doğru dergilerinde idarecilik ve yazarlık yaptı. Ayrıca Taraf, Akıncı Yol ve Yeni Nizam dergilerinde makaleleri yayınlandı. Bir süre karikatürle de ilgilendi. 1987 yılındaki Doğuş Grubu Karma Karikatür Sergisinde yeraldı.
Yayıncılık faaliyetlerinden dolayı üç kez cezaevine girip, toplam üç sene hapis yattı. Tahliye olduktan hemen sonra 2001 ilkbaharında Akademya’ya Doğru Kültür-Sanat Platformu adı altında bir internet sitesi kurdu.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Hayrettin Soykan Özgeçmişi

Hayrettin Soykan Hayatı

Sizde Hayrettin Soykan ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Hayrettin Soykan biyografisi 34 defa okunmuştur. [5160]