İçiçe Nedir ? Ne Demek ?

İçiçe Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Birbirinin içinde, karışık bir durumda, birbirine çok yakın: "İç içe sarı, kızıl, mor ve dumanlı dağlar." H. E. Adıvar Biri ötekinin içinde veya birine ötekinden geçilen: "Zincirlerin ucunda da bir saçaklı süs, iç içe birkaç halka..." Ç. Altan Biri ötekinin içinde veya birine ötekinden geçilen Birbirinin içinde, karışık bir durumda, birbirine çok yakın


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


  • Ortaya eskiyle yeninin İçiçe geçtiği bir Sulukule çıktı.
  • Gün içinde halkla en çok İçiçe olan meslek gruplarından birinin kendileri olduğunu ifade eden Özduran, ' Sabah 5 ' te işe başlayıp, gece yarısına kadar çalışıyoruz.
  • 1939 YILINDA ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAF Fahriye Vardar, 10 yaşından beri THK ile İçiçe olduğunu ve THK kumbaralarıyla ulusal bayramlarda yardım topladığını belirterek, 1939 yılı 30 Ağustos Zafer Bayramı ' nda çekilmiş fotoğrafını gösterdi.
  • Sanatçı heykellerini şekillendirirken insan figürlerini gizliyor; İçiçe giren formlar soyutlaşıyor.
  • “Her güzel giyinen kendini stil danışmanı sanıyor” Uzun yıllar podyumda yer alan, 13 yıldır da günümüzün kadın dergileri ve moda markaları için stil danışmanlığı yapan Ece Sükan, modayla İçiçe geçen hayatının özetini, hayallerini anlattı.
  • Hava kirliliği azaldı, kömür tozu başladı Dilovası Belediye Başkanı AK Parti ' li Cemil Yaman, daha çok Doğu illerinden göçle gelenlerin yaşadığı ilçede, konut alanları ile sanayi kuruluşlarının İçiçe girdiğini hatırlattı.
  • Üniversite de, hizmet üretim sektörünün önemli bir parçası olarak Sennett’ın izini sürdüğü esnekleşme ve hızlı üretim süreçleri ile İçiçe geçmiş durumda.
  • Bu konuda Anayasa Mahkemesi ' nden çıkan kararda geçen " Yargısal değerlendirmeden ziyade devlet ve toplum yararı açısından takdir " ifadesinin son derece problemli olduğu ortadayken, bu problemli ifadeye dayandırılmak istenen " yetki " nin genişletilerek Başbakan ' a tanınması her bir şeyin biraz daha İçiçe girmesi, karıştırılması değil midir ? Oysa yapılması gereken, 301 ile ilgili olarak Adalet Bakanı ' na yetki vermek yerine bu maddenin TCK ' dan kovulmasının gerekmesi gibi, CMK ' nın ilgili maddelerinin sadece " toplum yararı " na hizmet edecek biçimde bütününde değiştirilmesi değil midir ? " Sadece toplum yararı " diyorum dikkat ediyorsanız, çünkü bu temel yararın " devlet yararı " gibi son derece belirsiz bir yararla bir arada anılması bile tek başına sakınılması gereken bir tutumdur.
  • Etkinlikte, Türkçe, Yunanca, Kıbrıs Türkçesi, Kıbrıs Rumcası, Ermenice, Venedikçe, Maronit Arapçası, Latince, Kürtçe, Bulgarca, Arapça, Fransızca, Ruşça İçiçe geçti.

Sizde içinde İçiçe kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kelime Anlamını Paylaş