İki Yaşamlılar Nedir

İki Yaşamlılar Nedir ? İki Yaşamlılar Ne demek ?

1-)Hem suyun içinde hem karada yaşayabilen canlılar, amfibi.


2-)(Yun. amphi: her iki; bios: hayat) Omurgalılar (Vertebrata) dalının, kurbağa ve semenderleri içine alan, balıklarla sürüngenler arasında birçok karakterlere sahip, soğukkanlı, larva evresinde metamorfoz geçiren, larvaları solungaçla, erginleri akciğerlerle solunum yapan, doğuran türleri de bulunan, bazıları zehirli, küçük boylu ve çıplak derili türleri içine alan bir sınıf. Amfibyumlar.


3-)Larva döneminde solungaç solunumu yapan, metamorfoz sonrasında ise genellikle akciğer solunumu yapan Anura (kurbağalar) ve Caudata (semender) takımlarını içeren omurgalı hayvan sınıfı, amfibya.


4-)Omurgalılar dalının, kurbağa ve semenderleri içine alan, balıklarla sürüngenler arasında birçok karaktere sahip, soğukkanlı, larva evresinde metamorfoz geçiren, larvaları solungaçla, erginleri akciğerlerle solunum yapan, doğuran türleri de bulunan, bazıları zehirli, küçük boylu ve çıplak derili türleri içine alan bir sınıf, amfibiler.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Amphibia.
İngilizcesi İngilizce
Amphibians.
Almancası Almanca
Lurche, Amphibien
Fransızcası Fransızca
Batracien, amphibies

Sizde içinde İki Yaşamlılar kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

İki Yaşamlılar kelimesi anlamı 5 defa okunmuştur. [258414] İki Yaşamlılar kelime anlamı, İki Yaşamlılar nedir, İki Yaşamlılar ne demek, İki Yaşamlılar sözlük anlamı

Paylaş