İlhan Yerlikaya Kimdir ?

İlhan Yerlikaya Biyografisi

İlhan Yerlikaya Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

İlhan Yerlikaya : İlhan Yerlikaya RTÜK Başkanı
akademisyen
20 Aralık 1960 tarihinde Konya Meydanlı'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktorasını İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı.
Adıyaman Besni'de öğretmen, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak görev yaptı. Yardımcı doçent olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde öğretim üyeliğinin ardından Kırıkkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı ve İİBF Dekan Yardımcılığı yaptı. İletişim bilimleri genel gazetecilik alanında doçent ve profesör oldu. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesinin Kurucu Dekanı olarak görev yaptı. 2005 yılında RTÜK Üyeliğine seçildi. 2009-2011 yılları arasında RTÜK Başkan Vekilliği görevini yürüttü. Yayınlanmış 2 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve 5 çocuk babası.
HABER
İlhan Yerlikaya RTÜK Başkanı seçildi
25 Kasım 2015
Rtük Başkanı ve Başkan Vekili Seçimleri sonuçlandı. Bugün gerçekleştirilen toplantıda, yapılan oylamalar sonucunda Üst Kurul Üyesi Prof. Dr. İlhan Yerlikaya Üst Kurul Başkanlığına, Üst Kurul Üyesi Esat Çıplak Başkan Vekilliğine seçildi.
BAŞKAN AK PARTİ, BAŞKAN VEKİLİ MHP KONTENJANINDAN
RTÜK Başkanlığına, AK Parti kontenjanından seçime katılan İlhan Yerlikaya seçildi. Başkan vekili ise MHP kontenjanından Esat Çıplak oldu. Yerlikaya, AK Parti kontenjanından üyelerin yanı sıra, MHP kontenjanından RTÜK'te görev yapan üyelerin oylarıyla seçildi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

İlhan Yerlikaya Özgeçmişi

İlhan Yerlikaya Hayatı

Sizde İlhan Yerlikaya ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

İlhan Yerlikaya biyografisi 91 defa okunmuştur. [6767]