Kıraathane Nedir ? Ne Demek ?

Kıraathane Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Kahve, kahvehane Kahve, kahvehane:"Burasını otel mi zannettin, kıraathane mi?" S. F. Abasıyanık Müşterilerinin okumaları için gazete ve dergi bulunduran geniş, temiz ve iyi döşenmiş kahvehane Müşterilerine gazete, mecmua ve kitap gibi şeyleri bulunduran geniş ve içi döşenmiş kahvehane


2-)Kahve, kahvehane
Örnek:Burasını otel mi zannettin, kıraathane mi? S. F. Abasıyanık


3-)Müşterilerinin okumaları için gazete ve dergi bulunduran geniş, temiz ve iyi döşenmiş kahvehane.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Café (usually serving only cofee , tea or soft drinks.

  • Kimi " emlak komisyoncusu " kimi " oto kiralama " kimi ise " Kıraathane " görüntüsüyle depodan bozma yerlerde faaliyet yürütüyor.
  • Telefonda, kömürün 3 tonunu yeğeni için sipariş ettiğini ve verdikleri adresteki evin önüne boşaltmasını isteyen dolandırıcılar, kendilerini Kıraathane işletmecisi olarak tanıttı.
  • Buram buram Karadeniz kokan çaylarımız ne yazık ki artık çok az yerlerde kaldı ' HALK OKULU GİBİYDİ Herkesin köy veya kırsal bir yerle alakası olduğu için her köyde bir cami ve Kıraathane olduğunu bileceğini kaydeden Ay, en ufak köylerde dahi cami ve Kıraathanelerin bulunduğunu, bunların yanı sıra berber gibi mekanların olduğunu dile getirdi.

Sizde içinde Kıraathane kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kıraathane kelimesi anlamı 399 defa okunmuştur. [98760] Kıraathane kelime anlamı, Kıraathane nedir, Kıraathane ne demek, Kıraathane sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş