Kabala Nedir ? Ne Demek ?

Kabala Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Kabala veya Kabbala, Tanah'ın mistik bir şekilde yorumlanışı esasına dayalı antik Yahudi öğretisi. İlk başta sözlü olarak ve ezoterik metodlarla (şifreleme dahil) muhafaza edilmiştir. Orta Çağ'da zirvesine ulaşmıştır. Hasidizm'de önemli bir yer tutar Götürü toptan iş Pazarlık yapılarak yapılan toplam iş Yahudilerde Tevrat'ın gizli anlamlarını araştırma işi Aynı amacı güden kimselerin gizli oyunları(Mec.) Götürü, toptan Yahudilerde, yazılı olarak konulmuş olan Tanrı kanunlarının yanında, ağızdan ağza geçen din buyruklarının, İbrani felsefesinin ve efsane yazılarının bütünü Bu öğretinin yandaşlarının bütünü Doğaüstü varlıklarla ilişki kurma sanatı Ayakkabıların altına çakılan, iri başlı demir çivi


2-)Yahudilerde, yazılı olarak konulmuş olan Tanrı kanunlarının yanında, ağızdan ağıza geçen din buyruklarının, İbrani felsefesinin ve efsane yazılarının bütünü.


3-)Bu öğretinin yandaşlarının bütünü.


4-)Doğaüstü varlıklarla ilişki kurma sanatı.


5-)Götürü, toptan.


6-)(İbr. Kabbalah - alınmış şeyler; gelenek) Yahudilerin yazılı olarak konulmuş olan Tanrısal yasaları yanında ağızdan ağıza geçen dinsel buyrultuları. İbrani felsefesinin ve söylence (mithos) yazılarının toplamı. // Tarihleri kesin bilinmiyor; en eskisi (8. ya da 9. yüzyıl) evrenin yaratılışı ile ilgilidir.


7-)Kabala, İbrani felsefesi yazıları


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 


Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
See Cabala.
İngilizcesi İngilizce
Lump sum bargaining.
İngilizcesi İngilizce
Cabala.
İngilizcesi İngilizce
An esoteric or occult matter resembling the Kabbalah that is traditionally secret.
İngilizcesi İngilizce
An esoteric theosophy of rabbinical origin based on the Hebrew scriptures and developed between the 7th and 18th centuries.
Fransızcası Fransızca
Cabale

Sizde içinde Kabala kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kabala kelimesi anlamı 7 defa okunmuştur. [91304] Kabala kelime anlamı, Kabala nedir, Kabala ne demek, Kabala sözlük anlamı

Paylaş