Kamer Genç Kimdir ?

Kamer Genç Biyografisi

Kamer Genç Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Kamer Genç : Kamer Genç (1940) Tunceli Eski Milletvekili
1940 yılında Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğdu. Ali ve Hadice evladı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve Paris Uluslararası Amme İdaresi Enstitüsü mezunu. Fransızca biliyor. Danıştay Tetkik Eski Hakimi ve Savcısı. Serbest mali müşavirlik yaptı. Danışma Meclisi Tunceli Üyesi. XVIII, XIX ve XX nci Dönem Tunceli Milletvekili. TBMM Eski Başkanvekili. Evli ve 2 çocuk babası. 22 Ocak 2016 tarihinde vefat etti.
HABER
Kamer Genç siyaseti bırakıyor
5 Mayıs 2013
TBMM'de sürekli gerilime neden olan CHP Milletvekili Kamer Genç siyaseti bırakacağı tarihi açıkladı.
Bakan Fatma Şahin'e ''Atatürk'ün getirdiği bu devrimler, kadınlara sağladığı haklar olmasaydı, işte siz de bilmem hangi tarikat mensubu bir vatandaşın, bilmem kaçıncı karısı durumuna düşerdiniz." diyen Kamer Genç'ten özür geldi.
GÜR SESLE SÖYLENMESİ LAZIM
Eşiyle birlikte Milliyet'e konuşan Kamer Genç, "Fatma Şahin'in şahsını kasteden, ona hakaret amaçlayan bir kastım yoktu. Yanlış anlama var.Özür dilerim" dedi. Siyaseti bırakacığı tarihi de açıklayan Kamer Genç " Bu son dönemim olabilir" dedi. Genç, " Parlamento hukukunu bilen çok az insan var. Bir de memleket bu kadar hor kullanılırken birilerinin çıkıp orada bunu gür sesle söylemesi lazım. Söyleniyor belki ama benim tarzımda söylendiği zaman halkta daha fazla yansıma yapıyor" ifadelerini kullandıHABER
Resepsiyonda Kamer Genç gerilimi
26 Kasım 2013
CHP'li Kamer Genç'in, Emine Erdoğan'ın Japonya Milli Günü resepsiyonunda yaptığı konuşma sırasında tepki göstermesi üzerine tartışma çıktı.
Japonya Milli Günü resepsiyonunda Enerji Bakanı Taner Yıldız ile CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasında arbede yaşandı.
Tartışma, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın resepsiyonda konuşma yaptığı sırada, Kamer Genç'in tepki göstermesi üzerine çıktı.
Kamer Genç'i korumalar uzaklaştırmaya çalıştığı sırada arbede yaşandı. Enerji Bakanı Taner Yıldız da Genç'e tepki gösterdi.
Emine Erdoğan olayın ardından Kamer Genç hakkında "Kendisini rezil etti" yorumu yaptı.
Taner Yıldız ise "Kamer Genç'in Emine Hanım'a tavrına tepki göstermezsem olmazdı" ifadesini kullandı.
HABER
Kamer Genç hastaneye kaldırıldı
1 Temmuz 2015
Türk siyasetinin en renkli simalarından Kamer Genç hastaneye kaldırıldı
6 dönem milletvekilliği yapan ve son seçimlerde sağlık sorunları nedeniyle aday gösterilmeyen Kamer Genç, önceki gün hastaneye kaldırıldı. Ankara’da özel bir hastanede tedavi gören Genç’in durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

CHP’nin eski Tunceli milletvekili Kamer Genç, pankreas kanseri teşhisiyle uzun süre Amerika’da tedavi görmüştü. Tedavinin ardından mayıs ayında Türkiye’ye dönen Genç, memleketi Tunceli’de CHP’li milletvekilleri ile seçim çalışmalarına katılmıştı.

Genç, geçtiğimiz gün hastalığının ağırlaşması nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Genç ilk müdahalenin ardından Ankara’da özel bir hastaneye nakledildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da önceki akşam Genç’i hastanede ziyaret etti.
HABER
Kamer Genç vefat etti
22 Ocak 2016
Türk siyasetinin renkli simalarından CHP eski milletvekili Kamer Genç Pankreas kanseri teşhisiyle uzun bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Siyasi hayatı Danışma Meclisi üyeliği ile başlayan Kamer Genç, uzun yıllar önce DYP, son yıllarda da CHP'de siyaset yapmıştı. Genç, kendine has tarzı nedeniyle siyasetin renkli simaları arasında yer alıyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün bir süredir pankreas kanseri tedavisi gören Kamer Genç'i Gayrettepe'de bulunan Florance Nightingale Hastanesi'nde ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu, ziyaretten sonra "Allah sağlık versin, şifa versin demenin ötesinde yapacak bir şeyimiz yok. Başka bir şey söylemek çok zor" demişti.
Genç'in vefatını CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, twitter hesabından duyurdu. Ağbaba, "Laik Cumhuriyetin yılmaz ve korkusuz savunucusu değerli büyüğümüz Kamer Genç'i kaybettik. Başımız sağolsun" diye yazdı.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kamer Genç Özgeçmişi

Kamer Genç Hayatı

Sizde Kamer Genç ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Kamer Genç biyografisi 26 defa okunmuştur. [2248]