Kelime Anlamı Bulma

Aradığınız Kelime

baldıran kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? baldıran

baldırgan Yabani bitki Zehirli bir bitki türü Parçalı ve geniş yapraklı, yemeği de yapılan bir bitki Maydanozgillerden, uyuşturucu ve zehirli bir bitki Bu bitkiden çıkarılan zehir Ağı otu Maydanozgillerden, nemli yerlerde yetişen zehirli bitkilerin ortak adı Maydanozgillerden, nemli yerlerde yetişen zehirli bitkilerin ortak adı, ağı otu. (Conium maculatum)

Breaststroke kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Breaststroke

Kurbağalama

Billiards kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Billiards

Bilardo

ikili çatı kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ikili çatı

İki görevde de kullanılabilen çatı; alınmak, toplanmak, sanılmak sözlerinin hem dönüşlü, hem de edilgen çatı olarak kullanılması gibi
  • İki görevde de kullanılabilen çatı: alınmak, toplanmak, sanılmak sözlerinin hem dönüşlü hem de edilgen çatı olarak kullanılması gibi.
  • İki görevde de kullanılabilen çatı: Alınmak, avlanmak, tavlanmak, yakalanmak, toplanmak, sanılmak, yazılmak, atılmak, kapılmak, tutulmak, sıkılmak sözcüklerinin hem dönüşlü, hem de edilgen çatı olarak kullanılması gibi.
  • İngilizcesi :Syncretism.
  • Fransızcası :Syncrtisme

hiten kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? hiten

f. Kütük, odun, kereste

İKMAL ETMEK kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? İKMAL ETMEK

Bitirmek Bütünlemek, tamamlamak

hayat kadını kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? hayat kadını

kazanç için cinsel ilişkide bulunan kadın, orospu, °fahişe.

KIZKUŞU Vanellus vanellus kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? KIZKUŞU Vanellus vanellus

Alm. Kiebitz, Fr. Vanneau hupp, İng. Lapwing. Familyası: Yağmurkuşugiller (Charadriidae). Yaşadığı yerler: Yazın Kuzey Avrupaya kışın Güney Asya ve Afrikaya göç eder. Güney Amerika ve Avustralyada yaşayan türleri vardır. Özellikleri: Başında siyah tüylü bir tepeliği olan, güvercin iriliğinde bir kuş. Sulak çayırlarda yaşar. Kurt, böcek ve salyangozlarla beslenir. Eti makbuldür. Çeşitleri: 24 türü vardır. Kızkuşu, Şili kızkuşu, dikenli kızkuşu, silahlı kızkuşu, maskeli kızkuşu meşhurlarıdır.

Yağmurkuşugiller ilesinden, sulak, çayırlık, bataklık ve tarlalarda yaşayan tepeli bir kuş. Uzunluğu 30 cm kadardır. Başındaki tacı ve gerdanı siyah, göğüs ve boynu beyaz, sırtı koyu yeşilimsi, kanatları siyah beyaz tüylüdür. Kısa ve küt kuyruğunun ucu siyahtır. Orta uzunluktaki ayakları kırmızı renklidir. Geniş ve yuvarlak kanatlarıyla yavaş uçar ve kanat çırpışı kalebeğinkini andırır. Uçarken bzan ni dalış ve taklalar atar.

Nemli çayırlara yuva yapar. Zeytin renkli ve siyah benekli 4 yumurta yumurtlar. Dişi, 16 gün kuluçkaya yatar. Avrupanın kuzeyinde yaşayan kızkuşları, kışın güney Asya ve Afrikaya göç ederler. Ülkemize mart ayında gelir. Ekimde ayrılırlar. Anadoluda sulak çayırlık, bataklık ve tarlalarda rastlanırlar. Apolyont, Eber, Mogan ve Van gölü civrında kuluçkaya yatarlar. Kurt, böcek ve salyangozlarla beslendiklerinden faydalıdırlar. Eti oldukça makbuldür.

Şili kızkuşu, Güney Amerikada, Ural kızkuşu Ural Dağları çevresinde, maskeli kızkuşu Avustralyada yaşayan meşhur türlerdir.

basit sözcük kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? basit sözcük

anlamlı olarak daha küçük parçaya bölünemeyen, kök durumundaki sözcük, yalın sözcük.

ceddine rahmet! kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ceddine rahmet!

aferin, bravo ya da tanrı senden razı olsun anlamında kullanılır.

Binnacle kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Binnacle

Pusula Dolabı

kat irtifakı kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? kat irtifakı

  • Bir binanın üstüne kat yapma iznini veren hak.

tatını bulmak kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? tatını bulmak

tadı yerine gelmek.

Horsebox kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Horsebox

Atların Taşıdığı Römork

şöf kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? şöf

Bir çeşit sertçe, ince yünlü kumaş // Ham ipekten yapilmiş astarlik kumaş

Askeri Suç kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Askeri Suç

Askerlik Görevi Ve Askerî Disiplin Ile Ilgili Olan Ve Yalnizca Askerler Tarafindan Işlenebilen Suç.

Write Register kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Write Register

Yazma Belleği

müta nikahı kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? müta nikahı

şiilerde kadına para verilerek yapılan geçici evlenme.
  • Şiilerde kadına para verilerek yapılan geçici evlenme.

kafası örümcekli kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? kafası örümcekli

Gerici Düşüncesiz, kaba, anlayışsız

yutma kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? yutma

İZDİRAD Yutmak işi Söylemek istediği bir sözü kendini tutarak söylememek. İyice, eksiksiz olarak öğrenmek:"Bazen üçer yüz sayfalık iki kitabı birden, yirmi dört saat zarfında hatmedip yuttuğu olurdu." Y. K. Karaosmanoğlu MÜLAKAME SEFN LUKME BEL'AME DAGZ SEL'AF SELECAN TESERRUT ZERD SELC TELEHHÜM TELAKKUF SERETAN Haksız olarak kendine mal etmek, zorbalıkla elinden almak Işık, ses gücünü, parlaklığını azaltmak:"Duvarlar bütün ışıkları yutuyor, halkın üstüne bir toprak rengi dökülüyor." M. Ş. Esendal Haksız olarak kendine mal etmek, zorbalıkla elinden almak:"Sakarya'nın doğusunda Türk Ordusu da kıvrılarak bu canavarın Ankara'yı yutmasına mâni olmaya çalışıyordu." H. E. Adıvar Türlü anlamlara gelebilen sözü anlayamamak Dayanıp sesini çıkarmamak, katlanmak. İnanmak, aldanmak, kanmak:"Bize numara yapma, yutacak enayi değiliz." S. M. Alus Ağızda bulunan bir şeyi yutağa geçirmek:"İktidar filinin hortumu başarı yemi gevelemediği zaman, tersine kıvrılır ve üstündekini yu(Tarih) " F. R. Atay Tam ve doğru söylememek Oyunda bir şey kazanmak Ağızda bulunan bir şeyi yutağa geçirmek İyice, eksiksiz olarak öğrenmek Gücünü, parlaklığını azaltmak Söylemek istediği bir sözü kendini tutarak söylememek İnanmak, aldanmak, kanmak Dayanıp sesini çıkarmamak, katlanmak Kazanmak
123