KELİMETULLAH kelime anlamı KELİMETULLAH nedir KELİMETULLAH ne demek KELİMETULLAH sözlük anlamı KELİMETULLAH (Dini Terim)

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

İki ordu karşılaştıkları zaman, melekler iner ve tesbih etmeye başlarlar. Falanca düny için, falanca hamiyyetinden ve cesretinden, falanca soyuna ve milliyetine düşkünlüğünden dolayı savaştı diye yazarlar. Sakın falanca Allah yolunda öldürüldü demeyin. Ancak kelimetullahı yüceltmek için savaşanlar Allah yolundadırlar. (Hadsi şerfİhyu Ulmiddn)

2. s aleyhisselmın lakabı.

s aleyhisselm kelimetullahtır. Çünkü babası yoktur. Allahü telnın ol emri ile anasından dünyya geldi. Bundan başka Allahü telnın emirlerini insanlara ulaştırdı. (Mevln Hlidi Bağdd)

Kelime Dili

KELİMETULLAH kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

KELİMETULLAH kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen KELİMETULLAH kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde KELİMETULLAH kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde KELİMETULLAH kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Benzer Kelimeler

İ'LÂ YIKELİMETULLAH
Bu sayfa üzerinde KELİMETULLAH kelime anlamı gösterilmektedir. KELİMETULLAH nedir ? KELİMETULLAH ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. KELİMETULLAH kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.