Kenan Eroğlu Kimdir ?

Kenan Eroğlu Biyografisi

Kenan Eroğlu Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Kenan Eroğlu : Kenan Eroğlu 1950 yılında Yozgat’ta doğdu. 1957-1971 yılları arasında ilk ve orta öğrenimini Yozgat’ta tamamladı. 1971 senesinde girdiği, daha sonra ismi Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi olacak olan Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nin Ekonomi-Maliye bölümünü bitirdi.
1970 yılından bu yana resim ve desenleri, Türk Edebiyatı, Töre, Ocak, Milli Eğitim ve Kültür, Doğuş, Konevi, Erciyes, Birliğe Çağrı, Kutlu Doğum, Yozgat Divanı... gibi çeşitli kültür, sanat ve edebiyat dergilerinde yayınlandı. Bunun yanı sıra bir kısım kültür ve edebiyat dergilerinde ve mahalli gazetelerde yazılar yazdı. Yozgat Türk Ocakları’nın kuruluşunda yer aldı ve bir müddet başkanlığını yaptı. Ayrıca, mahalli RTV66 televizyon kanalının kurulmasını sağladı.
M. Celal Kapusuzoğlu, Memduh Şenol, Dr. Mehmet Güneş ve Hüseyin Çelikcan gibi şairlerimizin şiir kitaplarının kapak desenlerini çizdi. İlk sergisini 2000 yılından Yozgat’ta açtı. 2004 senesinde “ahşap yakma” ve “suluboya” tekniği ile yaptığı resim çalışmalarını Ankara’da sergiledi. Son olarak, 2006 yılında “Eski Ankara ve Beypazarı Evleri” konulu ahşap yakma tekniği ile yapılmış resimlerini Beypazarı’nda sergiledi.

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kenan Eroğlu Özgeçmişi

Kenan Eroğlu Hayatı

Sizde Kenan Eroğlu ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Kenan Eroğlu biyografisi 51 defa okunmuştur. [5188]