koşul birleşik zamanı kelime anlamı koşul birleşik zamanı nedir koşul birleşik zamanı ne demek koşul birleşik zamanı sözlük anlamı koşul birleşik zamanı

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

koşul kavramı veren zaman; türkçede bu kavram, yalın zamanlı bir eyleme -se (ise) eki almış ekeylem getirilerek sağlanır, °şart kipi.
  • (Derleme.. şart tarzı, şart kipleri) Koşul kavramı veren birleşik zaman. Türkçede bu kavram, yalın zamanlı bir eyleme ekeylemin se(ise) ekinin getirilmesiyle sağlanır: Geldiyse (geldi+ise) , gelmişse (gelmiş+ise) , gelirse (gelir+ise) , geliyorsa (geliyor+ise) , gelmeliyse (gelmeli+ise) vb.
  • İngilizcesi :Conditional.
  • Fransızcası :Conditionnel, imparfait du conditionnel

Kelime Dili

koşul birleşik zamanı kelimesi Türkçe bir kelimedir.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

koşul birleşik zamanı kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen koşul birleşik zamanı kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde koşul birleşik zamanı kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde koşul birleşik zamanı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde koşul birleşik zamanı kelime anlamı gösterilmektedir. koşul birleşik zamanı nedir ? koşul birleşik zamanı ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. koşul birleşik zamanı kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.