Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı Nedir ? Ne Demek ?

Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı Kelime Anlamı Nedir ?

1-)

Beyimin dayısı, amcası ve dedesi ile karışık oturabilir miyiz, tokalaşabilir miyiz? Beyim benim babaannemin elini öpebilir mi. onunla beraber oturabilir mi?

Kocanın amcası ve dayısı kadının mahremi olmadığından onlarla bir odada başbaşa (halvet) kalamaz. Beraberlerinde başkaları da varken, onların yanında ancak tam tesettürlü olarak oturabilir. Kötü duygular (fitne) sözkonusu olmaması halinde ve yanında başka mahremi varken, yüzü ve elleri dışında heryerini kapatmak şartıyla onlarla beraber yemek yiyebilir. Beyinin dedesi ise, kadının mahremi olduğundan, onunla oturması, başbaşa olsalar ve kadının kolu başı, bacakları açık bulunsa dahi haram değildir. Kadın kocanın dayısı ve amcasının elini öpemez, çünkü onun mahremi değillerdir. Kocanın dedesinin elini ise öper. Ancak öpmemesi daha güzeldir.

Koca da karısının babaannesinin elini öpebilir. Ancak kadın genç ise, öpmemesi daha iyidir. Beraber oturmalarında bir haramlık yoktur.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Dini bir Terimidir.

Sizde içinde Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı kelimesi anlamı 8 defa okunmuştur. [244170] Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı kelime anlamı, Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı nedir, Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı ne demek, Kocanın Amcasının Mahremlık Düzeyı sözlük anlamı

Paylaş