Kuran'da Şarap Nedir

Kuran'da Şarap Nedir ? Kuran'da Şarap Ne demek ?

1-)

Zindana onunla birlikte iki delikanlı daha girdi. Birisi dedi ki: "Rüyada kendimi şarap sıkarken gördüm". Öteki de dedi ki: "Ben de başımın üstünde ekmek taşıdığımı, kuşların da ondan yediğini gördüm. Bize bunun yorumunu haber ver. Çünkü biz seni iyilik edenlerden görüyoruz."

"Ey benim zindan arkadaşlarım! Biriniz efendisine yine şarap sunacak. Diğeri de asılacak, kuşlar başından yiyecekler. İşte öğrenmek istediğiniz iş böylece halloldu."

İçlerine kurularak orada birçok yemişle, bambaşka bir içki isteyeceklerdir.

Kötülükten sakınanlara vaad edilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan temiz sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır. Onlar için cennette her çeşit meyve ve Rablerinden bir bağışlanma vardır. Bunların durumu, ateşte ebedi olarak kalacak olan ve bağırsaklarını parçalayacak kaynar su içirilen kimsenin durumu gibi olur mu?

Onlara damgalı saf bir içki sunulur.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Dini bir Terimidir.

Sizde içinde Kuran'da Şarap kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Kuran'da Şarap kelimesi anlamı 3 defa okunmuştur. [245511] Kuran'da Şarap kelime anlamı, Kuran'da Şarap nedir, Kuran'da Şarap ne demek, Kuran'da Şarap sözlük anlamı

Paylaş