Münir Üstün Kimdir ?

Münir Üstün Biyografisi

Münir Üstün Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Münir Üstün : Münir Üstün Basın Yayın Birliği Başkanı


1970 yılında Ankara’da doğdu. 1988-1994 yılları arasında Okusan Yayıncılık’ta bilgi işlem ve pazarlama sorumlusu olarak çalıştı. 1994’de Arslan Yayıncılık’ta işletmeci olarak görev yaptı. 1997’de Göksa Kağıtçılık’ın kurucu ortağı oldu. 1999’da Birun Kültür Sanat Yayıncılık’ı kurdu. Münib Engin Noyan, Sibel Eraslan, İbrahim Paşalı, Cem Karaca, Fatih Kısaparmak, Geveze, Fikri Akyüz gibi önemli isimleri yayın camiasına kazandırdı. Yayıncılık alanında kazandığı tecrübeyle 2005 yılında Mavi Ağaç Yayınları’nı kurdu. Hızla büyüyen şirket 2006 yılında Profil Kitap’ı doğurdu. 2004’de Basın Yayın Birliği Muhasip Üyesi oldu. O tarihe kadar çok az kişinin ismini bildiği bu derneği kamuoyu tarafından yakından tanınmasına büyük katkı sağladı. Halen aynı derneğin Başkanlığını yürütüyor. 2007 yılında Türkiye Yayıncılık Komitesi Eş Başkanı olarak görev aldı. Bugüne kadar yapılan Frankfurt Kitap Fuarları arasında en çok ses getiren 2008 Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı Ulusal Organizasyon Komitesi’nde yer aldı ve Yayıncılık Moderatörü görevini üstlendi. 2009 yılında yapılan İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde 30 numaralı Basım, Yayın ve Medya Komitesine ve Meclis Üyeliğine seçildi. Profil Kitap Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2011 yılının en iyi yayınevi seçildi.
HABER
Basin Yayin Birligi'nin 11. Dönem Genel Kurulu yapıldı
24 Kasım 2014
Türkiye’nin en büyük yayıncılık derneklerinden Basın Yayın Birliği’nin 11. Dönem Yönetim, Denetim ve İstişare Kurulları yayınevi temsilcilerinin oylarıyla belirlendi.
22 Kasım 2014 tarihinde Beyoğlu Öğretmenevinde yapılan Basın Yayın Birliği Derneği 11. Olağan Kongresi sonuçlandı.
Türkiye’nin en büyük yayıncılık derneklerinden Basın Yayın Birliği’nin 11. Dönem Yönetim, Denetim ve İstişare Kurulları yayınevi temsilcilerinin oylarıyla belirlendi.
Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın Hamdi Turşucu, İstanbul İl Kültür Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin de misafir olarak yer aldığı genel kurulumuzda, tek bir blok listeyle gerçekleşen seçimde 10. Dönem Yönetim Kurulu üyelerimiz Münir Üstün, Dr. Melike Günyüz, Mustafa Doğru, Mustafa Karagüllüoğlu yeni dönem listede tekrar yer alırken, Emrah Kısakürek, Erdal Cesar, Muhammed Ali Çalışkan, Adem Saydan ve Önder Sancak yeni yönetimde yer alan yeni isimler oldu. Yedek Listede yer alan isimler ise Sadettin Bayrak, Fatih Bıtrak, Hasan Rıfkı Özgen, Sedat Demir ve Zahid Başpehlivan oldu.
Yeni dönemde sektörümüzün duayenlerinden oluşan bir de İstişare Heyeti belirlendi. İstişare Heyeti’mizde Kenan Yabanigül, İsrafil Kuralay, Mehmet Develioğlu, Ahmet İyioldu, Ebubekir Erdem, Erhan Erken, Hayati Bayrak, Hüseyin Doğru ve Zekeriya Çelik yer aldı.
Her geçen gün güçlenerek devam ettiğimiz, yeni bir enerjiyle ve ilk günkü heyecanla görevimize başlayacağımız yeni yönetim dönemimizde de sektörümüz adına çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz. Yayıncılığımızın ve edebiyatımızın her zaman ifade ettiğimiz o hak ettiği seviyeye çıkartılması için yönetim kurulumuzun ve istisnasız tüm üyelerimizin de etkin katılımıyla çok başarılı projelere imza atacağına yürekten inanıyoruz.
Önceki yönetim kurulumuzda yer alan tüm isimlere tek tek teşekkür ediyor, yeni yönetimimizin sektörümüzün bütün paydaşları için hayırlara vesile olması dileklerimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz…
Saygılarımızla,
BASIN YAYIN BİRLİĞİ

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Münir Üstün Özgeçmişi

Münir Üstün Hayatı

Sizde Münir Üstün ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Münir Üstün biyografisi 43 defa okunmuştur. [6276]