mürekkep balığı kelime anlamı mürekkep balığı nedir mürekkep balığı ne demek mürekkep balığı sözlük anlamı mürekkep balığı

Kelime Anlamı Nedir ? Ne Demek ?

supya sübye Kafadan bacaklılardan, ılıman ve sıcak denizlerde yaşayan, eti yenen, kendini korumak için siyah renkli bir sıvı salarak suyu bulandıran bir yumuşakça, supya (Sepia officinalis)
  • Kafadan bacaklılardan, ılıman ve sıcak denizlerde yaşayan, eti yenen, kendini korumak için siyah renkli bir sıvı salarak suyu bulandıran bir yumuşakça, supya (Sepia officinalis).
  • Kafadan ayaklılar (Cephalopoda) sınıfından, 20 cm kadar uzunlukta, söbe biçiminde vücutlu, 8 kollu ve 2 uzun dokunaçlı olan, denizlerde yaşayan bir yumuşakça türü.
  • Kafadan ayaklılar (Cephalopoda) sınıfından, 20 cm kadar uzunlukta olabilen, oval vücutlu ve 8 kollu, 2 uzun dokunacı olan ve denizlerde yaşayan bir yumuşakça türü.
  • İngilizcesi :Squid.
  • Fransızcası :Sche officinale
  • Norveççesi :Sepia officinalis

Kelime Dili

mürekkep balığı kelimesi Türkçe bir kelimedir.

İngilizcesi

squid.

Örnek Cümleler ve Ek Bilgiler

mürekkep balığı kelimesi ile ilgili örnek cümle veya ek bilgi bulunamadı. Sözlüğü geliştirmek için lütfen mürekkep balığı kelimesi ile ilgili bildiklerinizi yazınız.

Sizde içinde mürekkep balığı kelimesi geçen bir şeyler yazar mısınız ?

Sizde içinde mürekkep balığı kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Bu sayfa üzerinde mürekkep balığı kelime anlamı gösterilmektedir. mürekkep balığı nedir ? mürekkep balığı ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. mürekkep balığı kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.