Mahir Nedir ? Ne Demek ?

Mahir Kelime Anlamı Nedir ?

1-)Elinden Iyi Iş Gelen, Bir Işin Üstesinden Gelmede Becerikli Olan.


2-)Becerikli, yetenekli
Örnek:Erkek aldatmakta çok mahirsin. H. R. Gürpınar


3-)Uzman, işini iyi bilen, usta
Örnek:Harp fenninin bütün inceliklerini bilen mahir bir kumandandı. Y. K. Karaosmanoğlu


4-)Hünerli, becerikli, elinden iş gelen kimse.


5-)maharetli, hünerli, elinden iş gelir, becerikli


6-)Becerikli, hünerli, san'atkar.


Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Kelime Türü Nedir ?

Bu kelime Hukuk Terimidir

Dil
Anlamı
İngilizcesi İngilizce
Adept.
İngilizcesi İngilizce
Expert.
İngilizcesi İngilizce
Skilful.
İngilizcesi İngilizce
Proficient becerikli.
İngilizcesi İngilizce
Usta.
İngilizcesi İngilizce
Skillful.
İngilizcesi İngilizce
Dexterous.
İngilizcesi İngilizce
Great.
İngilizcesi İngilizce
Great at.
İngilizcesi İngilizce
Handy.
İngilizcesi İngilizce
Proficient.
İngilizcesi İngilizce
Subtle.

  • Bakü kaynaklı APA haber ajansının bildirdiğine göre, cephe hattının Fuzuli ilçesi Karahanbeyli köyü yakınlarında mayına basan asker Mahir Zerbiyev ağır yaralandı.
  • Muhalifler, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ' in kardeşi Mahir Esed ' de bağlı 4.
  • " İsrail Türkiye ' den rahatsız " Gazze ' deki Yüksek Mahkeme Yargıcı ve Filistin Şer ' i Mahkemesi Yüksek Kurulu üyesi Mahir Ulyan Hudayr, Türkiye ' nin Gazze ablukasının kırılması konusunda önemli rol oynadığını söyledi.
  • İş Bankası’nın Priştine şubesinin açılışına İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Türkiye Bakanı Mimoza Kusari Lila ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar katıldı.
  • 2010 tarih ve 2010/164 sayılı yönetim kurulu kararında imzaları bulunan yönetim kurulu üyeleri Adnan Polat, Mehmet Yiğit Şardan, Mahir Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Mümtaz Tahincioğlu ve Selim Sayılgan hakkında, aykırılığın gerçekleştiği 2010 yılı için belirlenen azami idari para cezası tutarı esas alınarak ayrı ayrı 114 bin 464 ' er lira tutarında idari para cezası uygulanmasının da karara bağlandığı duyuruldu.
  • AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da ' MYK ' da tüm ihtimalleri masaya yatıracağız ' diye konuştu.
  • Volkan TOSLAK / MERSİN BAŞBAKAN ' a görevinden dolayı hakaret, izinsiz toplantı gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet ettikleri suçlamasıyla yargılanan sanıklardan Mahir Unsuroğlu ve Okay Kınık 1 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
  • İncekara ' nın ' nerede ' diye sorduğu CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve CHP ' li Haydar Akar ' ın anlaşma yaparak ' kadınlar arasındaki tartışmaya dahil olmayalım ' dediklerini belirtti.
  • Özellikle BDP ' lilerle görüşen ve İmralı ile trafiği başlatan isimlerden biri olan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, ekonomiye hakimiyetiyle bilinen diğer Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ' nin adı bakanlık için geçiyor.
  • Milyarlarca dolar gelir elde edilebilir " dedi " KÜÇÜK YAPILARA DA İLGİ VAR " Sağlık sektöründe yatırım aşamasındaki bazı yabancıların danışmanlığını yürüten Medicalpark ve Universal’in eski CEO’su Mahir Turan, sektöre olan ilginin sadece hastaneler ve büyük gruplardan ibaret olmadığını söyledi.

Sizde içinde Mahir kelimesi geçen bir şeyler paylaşın !

Mahir kelimesi anlamı 55 defa okunmuştur. [111203] Mahir kelime anlamı, Mahir nedir, Mahir ne demek, Mahir sözlük anlamı

Kelime Anlamını Paylaş