Mark Zuckerberg Kimdir ?

Mark Zuckerberg Biyografisi

Mark Zuckerberg Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Mark Zuckerberg : Mark Zuckerberg Dünyanın En Zengin Genci Mark Zuckerberg
14 Mayıs 1984’te New York eyaletinin White Plains kentinde doğdu. Babası Edward diş hekimi, annesi Karen bir psikiyatrist.
Öğrenim hayatı boyunca parlak bir öğrenci oldu. Lise yıllarında çeşitli bilim dallarında birçok ödül aldı.
Böylesine başarılı bir öğrenciden beklendiği gibi, Amerika’nın en saygın üniversitelerinden Harvard’a girdi. Ondan beklenmeyecek bir biçimde okulu bıraktığında 20 yaşındaydı ve okulu bırakma nedeni sayesinde bir milyoner adayıydı. Harvard’daki tüm öğrencilerin fotoğraflarının yer aldığı facemash.com sitesini kurmak için okulun veri tabanını hacklediği anlaşılan Mark Zuckerberg, disipline verilince okulu bıraktı.
Daha sonra facebook.com sitesini kurdu. Site bir buçuk yıl içinde ABD’nin en büyük arkadaşlık sitesi haline gelince yatırımcıların dikkatini çekti ve yapılan yatırımlarla hızla dünya çapına yayıldı.
Mark Zuckerberg, Facebook sitesinde hak iddia eden eski arkadaşlarının açtığı birçok davayla uğraştı. Davalar genellikle Mark Zuckerberg’in yaptığı ödemeler sonucu “anlaşmayla” sonuçlandı.
Facebook, 2011 yılında The Brand Finance Global 500 listesine dünyanın en değerli 283. Markası olarak giriş yaptı.
Bu arada mart ayında yayınlanan Forbes dergisine göre, üye sayısı milyara yaklaşan Facebook sayesinde Mark Zuckerberg’in kişisel serveti 17,5 milyar dolarını aştı. Bu rakama göre Mark Zuckerberg, bugün dünyanın en zengin genci unvanına sahip. Üstelik bu parayı kendi kazandı.
İsmail Şen
İstanbul Ticaret 21 Ekim 2011

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Mark Zuckerberg Özgeçmişi

Mark Zuckerberg Hayatı

Sizde Mark Zuckerberg ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Mark Zuckerberg biyografisi 95 defa okunmuştur. [5826]