Mehmet Metiner Kimdir ?

Mehmet Metiner Biyografisi

Mehmet Metiner Kimdir ? Biyografisi, Hayatı, Eşi, Nereli, Kaç Yaşında, Öldü mü ?

Mehmet Metiner : Mehmet Metiner yazar
AKP Adıyaman Milletvekili
1960 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. Refah Partisi il başkanı ve büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Fazilet Partisi Genel Başkanı M. Recai Kutan’ın danışmanı olarak görev yaptı. 2000-2001 yıllarında HADEP genel başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Bu partiden ayrıldıktan sonra aktif siyasete ara verdi. Star gazetesi yazarı.
ESERLERİ:
1. Ahmet B. Hanbel
2. Yeni Bir Dünyaya Uyanmak
3. Şafakta 10 Gün (İran Notları)
4. Sorunlarımızı Konuşmak
5. Kardeşlik Çağrısı
6. Cennet Düşü: İdeolojik Devletten Demokratik Devlete
7. Yemyeşil Şeriat Bembeyaz Demokrasi
HABER
"MEHMETÇİĞİM SEN DE BU İŞLERE DAHA FAZLA GİRME"
AK Partili Metiner: "Fevzi Çakmak'ın ismi Tunceli'den silinsin"
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Dersim olayları ile özdeşleşmiş isimler olduğunu ileri sürdüğü Abdullah Alpdoğan ve Fevzi Çakmak'ın adlarının da Tunceli’deki yerleşim yeri ve parklardan kaldırılmasını istedi.Ak Parti’li Metiner, Dersim olaylarıyla ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisine Dersim’le ilgili konuşmama uyarısında bulunmadığını kaydeden Metiner, Başbakan Erdoğan’ın kendisine, "sen bu işe karışma, konuşma" demediğini, samimi sözlerinin yanlış yerlere çekildiğini savundu. Metiner, Başbakan ‘sus’ demiş olsa, Meclis Genel Kurulu’nda grubu adına konuşma yapamayacağını kaydetti.
Devlet tarafından insanların katledildiğini söylemenin vatan hainliği olmadığını kaydeden Metiner, “CHP’nin özür dilememesi halinde katliamcı partinin devamı olduğunu göstereceğini” savundu.
Daha önce Sabiha Gökçen’in isminin hava limanından çıkartılmasını isteyen Metiner, “Dersim katliamı ile özdeşleşmiş isimler” olarak ifade ettiği Abdullah Alpdoğan ve Fevzi Çakmak’ın adlarının da Tunceli’deki yerleşim yeri ve parklardan kaldırılmasını istedi.
''MEHMETÇİĞİM SEN DE BU İŞLERE DAHA FAZLA GİRME”
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında Dersim'i bombaladığı iddiasıyla 'Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ismi değişsin' diyen Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'e ''Mehmetçiğim sen de bu işlere daha fazla girme. Yeter o kadar'' diye seslenmişti.
30 Kasım 2011

Bu bilgi faydalı oldu mu ?

 

Mehmet Metiner Özgeçmişi

Mehmet Metiner Hayatı

Sizde Mehmet Metiner ile ilgili bildiklerinizi paylaşır mısınız ?

Mehmet Metiner biyografisi 116 defa okunmuştur. [5695]